Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:33

04:45 20:39

22:18 08:24

19°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
18% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Pogoda na święta. Czego możemy się spodziewać w Wielkanoc?

Pogoda na Wielkanoc 2022 to wielka niewiadoma? W końcu jak to mówi stare przysłowie „kwiecień, plecień, bo przeplata…”. Co czeka nas w Święta Wielkanocne? Możemy liczyć na ładną pogodę? Sprawdźmy prognozy długoterminowe, dzięki którym nic nas w Wielkim Tygodniu nie zaskoczy.

Najważniejsze pytanie to, czy w Święta Wielkanocne będzie ciepło? W końcu druga połowa kwietnia powinna dać nam wiosnę w pełnej okazałości. Czy naprawdę możemy się jej spodziewać na Wielkanoc 2022?

Wielkanoc 2022. Jaka pogoda w Wielki Czwartek?

Pogoda w Wielki Czwartek nie powinna nas mocno zaskoczyć. W środku dnia temperatura wyniesie od 4 stopni na zachodzie do 15 stopni w południowej części Śląska.

Zachód i południe kraju mogą się również spodziewać opadów deszczu, a gdzieniegdzie wieczorem nawet deszczu ze śniegiem. Drobne opady zapowiedziane są w Zachodniopomorskim, gdzie osiągną zaledwie 0,5 milimetra na godzinę. Mocniej natomiast będzie padać w Świętokrzyskim - nawet do 5 mm/h.

Reklama

Czytaj też: Niszczy domy, lasy, zabija ludzi. Microburst coraz częściej szaleje po Polsce

Wielkanoc 2022. Jaka pogoda w Wielki Piątek?

Wielki Piątek przyniesie nam jeszcze niższe temperatury. Po południu na termometrze w Zakopanem będzie można ujrzeć −3 stopnie. Najcieplej będzie w Lubuskim, gdzie na termometrach pojawi się 8° C.

Wciąż towarzyszyć nam będzie wiatr z północy. Tym razem natomiast najmocniej zawieje nad morzem. Popołudniowych wiatr może osiągnąć 40 kilometrów na godzinę.

Wielki Piątek przyniesie nam kolejne opady deszczu i śniegu. Pojawią się one natomiast w północno-wschodniej części kraju i będą niewielkie, gdyż osiągną zaledwie 0,5 mm/h. 

Wielkanoc 2022. Jaka pogoda w Wielką Sobotę?

Wielka Sobota pod względem temperatury także nas nie zaskoczy. W Zakopanem wciąż utrzymywać się będzie −3° C. Trochę cieplej będzie natomiast na zachodzie Polski. Lubelszczyzna i Podkarpacie ujrzą po południu na termometrach 7 stopni.

Silny nadmorski wiatr przeniesie się na zachodnią część kraju. W Międzyzdrojach i Świnoujściu może zawiać do 30 km/h. W reszcie Polski podmuchy utrzymywać się będą między 5, a 25 km/h.

Święcenie koszyczków możliwe będzie bez brania ze sobą parasolek. W Sobotę Wielkanocną zapowiadane są drobne opady deszczu ze śniegiem wyłącznie w północnej części kraju.

Wielkanoc 2022. Jaka pogoda w Niedzielę Wielkanocną?

Wielkanoc będzie kolejnym z cieplejszych dni Wielkiego Tygodnia. W Zakopanem pogoda poprawi się do −1 stopnia w godzinach popołudniowych. Najwyższa temperatura będzie na Podkarpaciu, gdzie wyniesie 9° C.

Wiatr również będzie łagodniejszy, lecz nie na Pomorzu i w Kujawsko-Pomorskim. Tam zawieje z prędkością 25 km/h.

Warmia, Mazury i Podlasie mogą natomiast szykować się na popołudniowe niewielkie opady deszczu, które wyniosą 0,5 milimetra na godzinę.

Wielkanoc 2022. Jaka pogoda w Lany Poniedziałek?

Poniedziałek Wielkanocny zapowiada się znacznie cieplejszy niż sama Wielkanoc. W górach temperatura osiągnie nawet 6 stopni. Najcieplej zapowiada się na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą nawet 18 stopni na plusie.

W poniedziałek rano najmocniej będzie wiało na Pomorzu, w Świętokrzyskim oraz Małopolskim - do 30 km/h. Po południu natomiast w całej Polsce zapowiedziane są delikatne podmuchy wiatru.

Natura skorzysta ze Śmigusa-Dyngusa. Na północy i zachodzie przez cały dzień pojawią się opady deszczu osiągające do 1 milimetra na godzinę.

***

Czytaj także:

Ekspert: Szybkie odejście od węgla w Polsce jest niemożliwe

Nazywają go "małym prorokiem". Co przepowiedział 14-letni wizjoner?

Turystyka nie może wyjść na prostą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc | pogoda | pogoda na święta | prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy