Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:58

04:57 20:27

23:47 14:34

18°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Pogoda na środę: Burze i upały. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami na południu, w centrum i północnym wschodzie kraju oraz przed burzami z gradem nad morzem i w Wielkopolsce.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami

Upały wystąpią na terenie województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniej części podlaskiego i lubelskiego oraz wschodniej części województwa dolnośląskiego.

W tych rejonach temperatura maksymalna może osiągnąć do 30 do 32 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów IMGW określa na 80 procent.

Sprawdź też: Prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii

Reklama

Gdzie będą burze?

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami wydano dla wschodniej części województwa pomorskiego i północnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Tu mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu nawet do 40 milimetrów oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami może spaść grad.

Alerty pierwszego stopnia zostały wydane dla zachodniej części województwa pomorskiego i południowej części województwa kujawsko-pomorskiego. Na tym obszarze może spaść do 30 milimetrów wody, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 90 km/h.

Możliwe burze z gradem

IMGW wydał też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na terenie 14. powiatów Wielkopolski.

Według synoptyków w środę od godz. 13 na terenie powiatów północnej, wschodniej i południowo-wschodniej części Wielkopolski prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru wiejącego z prędkością do 80 km/h. Miejscami burzom mogą towarzyszyć opady gradu.

Synoptycy IMGW ocenili prawdopodobieństwo wystąpienia burz na 70 proc. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mają ustąpić do godz. 21

Co oznaczają ostrzeżenia?

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama