Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:37

04:22 20:44

15:05 02:30

13°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr N 11 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
11% normy
Jutro 23°C 11°C
Czwartek 26°C 11°C

Pogoda na sobotę: Polska podzielona na dwie strefy

Sobota na wschodzie i południu kraju nadal będzie pogodna i bezdeszczowa. Na zachodzie trzeba liczyć się z przelotnymi opadami deszczu - powiedział Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W sobotę Polska będzie podzielona na dwie strefy. W zachodniej, wpisanej w trójkąt, którego wierzchołkami są Pomorze Zachodnie, Pomorze Wschodnie i Dolny Śląsk, możliwe będą przelotne opady deszczu, miejscami intensywne. We wschodniej części kraju i południu z Górnym Śląskiem i Małopolską, w dzień nadal będzie pogodnie.

- W całym kraju będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni w Świnoujściu do 27-28 stopni w centrum kraju. Jeżeli chodzi o wschodnią część kraju, to w zasadzie będzie to kolejny ładny dzień, jakie mamy od początku tygodnia. Na znacznej części Polski zachodniej rano jeszcze mogą zdarzać się przelotne deszcze, choć spoza chmur pokaże się czasem słońce. W godzinach okołopołudniowych na zachodzie zaczną rozbudowywać się chmury kłębiaste, które zapowiadają burze i przelotne, ale intensywne opady deszczu, które lokalnie sumarycznie osiągną do 25 mm" - powiedział Barczyk.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie na krańcach zachodnich kraju będzie stopniowo zanikać. W centralnej i wschodniej części Pomorza po Warmię przez Kujawy, Wielkopolskę oraz Dolny Śląsk i w województwie opolskim należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz burz. Na terenach położonych na wschód od strefy deszczu niebo nadal będzie pogodne. Jedynie w kotlinach górskich mogą pojawić się mgły. Temperatura po zachodzie słońca spadnie i wyniesie od 6 stopni w Zakopanem, 8 stopni w Zamościu do 17 stopni w Ustce i na Helu. W kotlinach górskich przy gruncie termometry wskażą około 4 stopnie Celsjusza.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | pogoda na dziś | pogoda na sobotę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy