Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:49

05:27 17:56

07:49 00:12

8°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
36% normy
Jutro 11°C 3°C
Poniedziałek 6°C -3°C

Pogoda na sobotę. IMGW ostrzega przed burzami

W sobotę będzie chłodniej na terenie całego kraju. Chwilowo odpoczniemy od wysokich temperatur. Na wschodzie kraju i w Karpatach zapowiadane są burze, z kolei przekroczenia stanów umownych utrzymują się na Podlasiu i na Dolnym Śląsku - ostrzega IMGW.

- W sobotę będzie zdecydowanie chłodniej, szczególnie na zachodzie kraju - poinformował synoptyk IMGW Kamil Walczak. W tym rejonie słupki termometrów pokażą 23-25 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na wschodzie, tam 27-28 stopni. - W całym kraju temperatury nie przekroczą wartości 30 stopni - powiedział Walczak. Wysoko w Beskidach temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C, a na szczytach Tatr około 14 st. C.

- Najgorsza pogoda będzie na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich. Tam będziemy jeszcze mieli strefę frontu, który w piątek przyniósł gwałtowne zjawiska - zaznaczył synoptyk. W tych rejonach mogą wystąpić burze "jednak będą one nieco słabsze niż te z piątkowej nocy" - wyjaśnił. Opady deszczu wyniosą maksymalnie do 30 mm wody na mkw. Podczas burz porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70-75 km/h.

Nad resztą kraju pogoda będzie lepsza. Lekkie opady mogą wystąpić na północy kraju, jednak będą to zjawiska lokalne i zdecydowanie słabsze niż ostatnio. Jak zapewnia Walczak, "raczej na tym obszarze nie wystąpią burze".

Reklama

Aktywność burz "znacznie się ograniczyła"

Dziś na południowym zachodzie pogodnie, na pozostałym obszarze więcej chmur i przelotny deszcz, na wschodzie i w Karpatach burze. Suma opadów podczas burz do 30 mm. Temp. od 21 st.C do 29 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h" - poinformowało w sobotę na Twitterze IMGW-PIB Meteo Polska. 

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że aktywność burz nad Polską od około godz. 4 czasu lokalnego "znacznie się ograniczyła". "Od południa przemieszcza się rozbudowana komórka opadowa. Na wschód od Lublina obserwujemy rozwój głębokiej, izolowanej konwekcji, w tej chwili dającej przelotne opady deszczu" - napisano.

Jeśli chodzi o sytuację hydrologiczną, to jak podało IMGW, przekroczenia stanów umownych utrzymują się na Podlasiu i na Dolnym Śląsku. "W nocy, pomimo dużych sum opadu w południowo-wschodniej Polsce, nie zaobserwowano przekroczeń. Stany wody wzrosły przeważnie ze strefy niskiej do średniej" - przekazało IMGW.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy