Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:29

05:37 19:34

09:47 03:06

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
16% normy
Jutro 12°C 3°C
Środa 10°C 1°C

Pogoda na poniedziałek. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Poniedziałek upłynie pod znakiem ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Podmuchy wiatru w porywach mogą osiągać do 75 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia dla 12 województw.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy, w poniedziałek Polska będzie znajdowała się w zachodniej cyrkulacji powietrza, dzięki której przez kraj na wschód przesuwają się masy wilgotnego i ciepłego powietrza polarno-morskiego.

- Poniedziałkowy poranek będzie pochmurny i z opadami deszczu, choć lokalnie mogą pojawić się przejaśnienia. Najwięcej deszczu spadnie na południowym wschodzie kraju. W wysokich partiach Tatr może spaść do 10 cm śniegu. Zapowiada się kolejny, ciepły dzień z temperaturą od 4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Na Wybrzeżu, w Sudetach i rejonach podgórskich w porywach może osiągać prędkość do 75 km/h - powiedziała synoptyk Grażyna Dąbrowska.

Reklama

Monitoruj jakość powietrza w Twojej miejscowość na swoim telefonie z Androidem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW obowiązują w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Ostrzeżenia obowiązują również w części powiatów województw wielkopolskiego, lubuskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Pogoda utrzyma się do czwartku

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pochmurna. Przejaśnienia możliwe są na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze słabe opady deszczu, a w wysokich partiach Tatr słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 3 stopni na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 5-6 stopni na zachodzie i Wybrzeżu. Wiał będzie porywisty wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego, który na wschodzie kraju osiągać będzie 55-60 km/h, a na Wybrzeżu do 70 km/h.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Według prognoz IMGW-PIB, podobna pogoda utrzyma się do czwartku, jednak ochłodzenie prawdopodobnie będzie krótkotrwałe, a temperatury w ciągu dnia będą oscylowały w okolicach zera - jednego stopnia na plusie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: IMGW | silny wiatr | prognoza pogody | poniedziałek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy