Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:44

04:57 20:27

23:47 14:34

15°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i deszcz

W poniedziałek najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Termometry pokażą tam do 25 stopni C. Dla południowo wschodniej części Polski wydano natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.

- Na północy, w rejonie Zatoki Gdańskiej i w Sudetach mogą wystąpić po południu przelotne opady deszczu, możliwe, że w tamtych okolicach również zagrzmi, ale nie będą to silne wyładowania. W całym kraju upał już dziś odpuści - przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Przyjemna pogoda do końca tygodnia

W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie 25 stopni, taką temperaturę pokażą termometry na Dolnym Śląsku, w województwie wielkopolskim i w centrum kraju. Tam będzie również najbardziej słonecznie. Temperatura w całym kraju wyrówna się i wyniesie około 21-24 stopni, chłodniej będzie tylko na wybrzeżu - tam około 19 stopni.

Reklama

ZOBACZ: Jak samodzielnie obliczyć, gdzie jest burza? Prosty sposób

Anna Woźniak z IMGW powiedziała, że stabilna masa powietrza, która napłynęła nad Polskę powinna zapewnić do końca tygodnia przyjemną, wyżową pogodę. W kolejnych dniach opady deszczu i burze wystąpią tylko miejscowo.

Ostrzeżenie przed burzami

Dla południowo wschodniej części Polski IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa podkarpackiego, kilku powiatów województwa małopolskiego, w tym m.in. tatrzańskiego, gorlickiego i nowotarskiego oraz kilku powiatów województwa lubelskiego m.in. hrubieszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego.

Jak wynika z komunikatu IMGW, na obszarze objętym alertem prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniono na 80 proc.

Alert obowiązuje przez cały poniedziałek, do godz. 22

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy