Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:32

06:32 18:20

21:44 14:36

8°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Pogoda na poniedziałek. Duży spadek temperatur, najzimniej w nocy

W poniedziałek synoptycy nie przewidują gwałtownych zjawisk, mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Znacznie spadnie temperatura, w nocy termometry pokażą między 10-13 st. C.

- W poniedziałek zachmurzenie przeważnie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia. Możliwe są przelotne opady deszczu - mówi synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie 10-13 st. C.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, w poniedziałek będzie już dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia.

Gdzie najcieplej?

- W poniedziałek spodziewane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h - powiedziała Ewa Łapińska.

Reklama

Jak przekazała, temperatura wyniesie od 19 st. C w górach i 20 st. C nad morzem do 23 st. C na wschodzie Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotne opady deszczu prognozowane są krańcach południowych i w strefie nadmorskiej. - Poza tym dużo przejaśnień. Temperatura przeważnie od 10 do 13 st. C. Najcieplej będzie nad morzem ok. 16 st. C - powiedziała synoptyk.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama