Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:52

04:55 20:28

23:29 13:23

16°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 6 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
58% normy
pm 10
45% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Pogoda na początek tygodnia. Zagrzmi w całej Polsce

​Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu dwóch niżów - rozległego niżu z ośrodkami nad Bałkanami i nad Morzem Czarnym i słabego niżu nad Bałtykiem. Wpływ tych frontów sprawia, że możemy się spodziewać chmur i burz. IMGW prognozuje nawet burze z gradem w dwóch województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alertem objęte są województwa podkarpackie i większa część lubelskiego. Jak informuje IMGW, na wskazanych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami wynoszącymi od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Wtorek, 16 czerwca

We wtorek na całym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i małe. Możliwe przelotne opady. Niż znad Bałkanów sprawi, że na południu będzie najchłodniej. W Krakowie słupek rtęci wskaże 19 stopni, w Kielcach i Katowicach 20. Na pozostałym obszarze kraju cieplej. 21 stopni Celsjusza w Gdańsku, 22 w Olsztynie, 23 w Białymstoku i Wrocławiu, 24 w Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy i Zielonej Górze. 25 w Poznaniu i Łodzi. Najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą 26 stopni.

Reklama

Środa, 17 czerwca

W środę mieszkańcy południowych i wschodnich województw mogą się spodziewać burz. Jak ostrzega IMGW, miejscami może spaść grad. Na pozostałym obszarze kraju słońce będzie wyglądać zza chmur. Tego dnia będzie zdecydowanie cieplej. 22 stopni Celsjusza w Rzeszowie, Gdańsku i Krakowie, 23 w Katowicach i Kielcach, 25 w Lublinie, Wrocławiu i Olsztynie, 26 w Łodzi, Warszawie, Zielonej Górze i Bydgoszczy. Najcieplej w Białymstoku, Poznaniu i Szczecinie. Tam słupek rtęci wskaże 27 stopni Celsjusza.

Czwartek, 18 czerwca

W czwartek już na całym obszarze kraju zagrzmi. Lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. W Gdańsku słupek rtęci wskaże 21 stopni Celsjusza, w Katowicach 22, w Krakowie 23, w Rzeszowie, Wrocławiu, Kielcach i Bydgoszczy 24, w Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze, Poznaniu i Szczecinie 25. W Warszawie i Olsztynie będzie 26 stopni. Najcieplej w Białymstoku, gdzie słupek rtęci wskaże 27 stopni. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje