Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:13

04:24 20:41

00:57 07:05

22°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
16% normy
Jutro 28°C 15°C
Środa 24°C 15°C

Pogoda na początek ferii: gwałtowny wiatr do 90 km/h. Gdzie leży ponad metr śniegu?

Pogoda na weekend styczniowy, rozpoczynający ferie zimowe, zapowiada się dość przyjemnie – z dodatnimi temperaturami w niemal całej Polsce i umiarkowanym wiatrem. Fani zimowych szaleństw również powinni być zadowoleni, ponieważ w górach spadło sporo śniegu i prognozowane są kolejne opady, a także silny wiatr. Czy pogoda wpłynie na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które mają się odbyć na Wielkiej Krokwi? Jaka będzie pogoda w weekend 13-15 stycznia 2023?

Pogoda na ferie zimowe - gdzie na narty?

Ferie zimowe w roku 2023 rozpoczynają się już 16 stycznia. Podzielone zostały na 4 odrębne terminy, by w popularnych punktach turystycznych nie wywołać tłoku. Już 16 stycznia rusza pierwsza tura ferii zimowych. Do 29 stycznia czasem wolnym będą cieszyli się uczniowie z 5 województw:

  • lubelskiego;
  • łódzkiego;
  • podkarpackiego;
  • pomorskiego;
  • śląskiego.

Prognoza pogody na ferie jest sprzyjająca dla wszystkich tych, którzy lubią śnieg i góry. Na południu kraju spadło go sporo, więc kto chce cieszyć się białym puchem i pojeździć na nartach, powinien udać się właśnie w góry. Prognoza pogody na ferie zimowe 2023 daje nadzieję na opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Tego na Kasprowym Wierchu jest ponad 100 cm.

Reklama

Deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w piątek na południowym wschodzie kraju. W górach w piątek i sobotę nadal będzie padał śnieg. W piątek zapowiadany jest tam także silny wiatr w porywach dochodzący do 65 km/h.

Warto jednak pamiętać, że opady śniegu w górach wiążą się ze wzrostem zagrożenia lawinowego. W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki.

Pogoda na weekend 13-15 stycznia

Jaka będzie pogoda w Polsce w weekend 13-15 stycznia 2023? W górach w weekend według prognoz będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Jakiej pogody można spodziewać się w innych częściach kraju? W Warszawie w sobotę ma być 7 stopni Celsjusza i przejściowe zachmurzenie. W niedzielę w stolicy będzie o 1 stopień mniej i pochmurno. 

Podobna temperatura zapowiadana jest w weekend w Gdańsku. Tam jednak sobota i niedziela będą deszczowe. W niedzielę deszcz będzie padał też między innymi w Poznaniu. Temperatura w dzień osiągnie tam w weekend 7 stopni Celsjusza. W Krakowie w sobotę zapowiadane jest przejściowe zachmurzenie, a w niedzielę deszcz.

W sobotę 14 stycznia i w niedzielę 15 stycznia w całym kraju temperatura maksymalna ma osiągnąć od 4 do 7 stopni Celsjusza. Tylko na Podhalu będzie niższa. W sobotę w kraju IMGW prognozuje wiatr umiarkowany i porywisty. W niedzielę zaś wiatr słaby i umiarkowany.

Czytaj również: Ferie zimowe 2023. Jakie ceny karnetów narciarskich w tym roku? "Prawie nie podnieśliśmy cen"

Skoki narciarskie w Zakopanem - prognoza pogody

Skoki narciarskie to popularna, zimowa dyscyplina sportowa, rozgrywana na skoczniach narciarskich. W Polsce zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem. W weekend 13-15 stycznia 2023 roku rozegrane zostaną dwa konkursy Pucharu Świata. Skoczkowie będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

W piątek 13 stycznia 2023 roku na godzinę 15:30 zaplanowany jest trening, a na godzinę 18:00 kwalifikacje. W sobotę 14 stycznia o godzinie 15:00 odbędzie się seria próbna, a o godzinie 16:00 konkurs drużynowy. W niedzielę 15 stycznia na godzinę 15:00 zaplanowana jest seria próbna. O godzinie 16:00 rozpocznie się konkurs indywidualny.

Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się w Zakopanem, gdzie spadło już sporo śniegu i prognozowane są kolejne opady. Kibice muszą się przygotować na zmagania z wiatrem i deszczem. Czy niesprzyjające warunki atmosferyczne wpłyną na przebieg zawodów?

IMGW prognozuje w weekend silny wiatr. Zagrożone są między innymi powiaty: cieszyński, bielski, żywiecki, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, bieszczadzki czy leski. Na piątek IMGW prognozuje w Zakopanem zachmurzenie całkowite, a także słabe opady śniegu. W mieście jednak wiatr ma wiać z prędkością 13 km/h.

Z kolei w sobotę o godzinie 15:00 temperatura ma wynosić -1,6 stopni Celsjusza i spadać w kolejnych godzinach. Około godziny 20:00 osiągnie -5,4 stopnie Celsjusza. Prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane. Przy starcie konkursu drużynowego o godzinie 16:00 wiatr ma wiać z prędkością około 7 k/h. Jego siła będzie rosnąć, jednak nie powinien on wpłynąć na zawody.

W niedzielę o godzinie 15:00 prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Konkurs indywidualny ma się rozpocząć godzinę później. Prognozowane są wówczas słabe opady deszczu. Wiele osób zastanawia się, czy zawodnicy będą musieli zmagać się z silnym wiatrem, który mógłby negatywnie wpłynąć na przebieg konkursu, a nawet spowodować pewne opóźnienia. Na szczęście silniej będzie wiać tylko o poranku. Między godziną 15:00 a 18:00 wiatr osiągnie około 16 km/h. Później zapowiadane są słabe opady deszczu ze śniegiem.

Czytaj też:

Ferie zimowe 2023. Z których województw uczniowie odpoczną jako pierwsi?

W Tatry wraca śnieg. Ostrzeżenia IMGW

Kalendarz dni wolnych od nauki w 2023 roku. Ferie, wakacje, święta

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy