Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:24

04:13 21:00

12:40 01:13

26°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
63% normy
pm 10
48% normy
Jutro 31°C 20°C
Niedziela 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Pogoda na pierwszy tydzień wakacji. Słonecznie, ale uwaga na burze

Po ostatnim deszczowym okresie, który doprowadził do wielu podtopień, wreszcie możemy spodziewać się słońca. Pogoda nie będzie jednak idealna i niemal na całym obszarze Polski zagrzmi. IMGW wydał ostrzeżenia.

Reklama

Poniedziałek, 29 czerwca

W poniedziałek na wschodzie kraju upalnie i burzowo. Na południowym wschodzie najcieplej. W Krakowie 28 stopni Celsjusza, w Rzeszowie i Lublinie 29, Warszawie i Białymstoku 27. W Kielcach 26 stopni. Na pozostałym obszarze kraju chłodniej. W Szczecinie 24 stopnie, w Olsztynie, Łodzi, Katowicach i Zielonej Górze 22 stopnie, we Wrocławiu 21 stopni, w Poznaniu i Gdańsku 20 stopni. Najchłodniej będzie w Bydgoszczy, gdzie termometry pokażą 19 stopni. 

Reklama

W całym kraju zapowiadane są burze. Dla pasa centralnego, od Olsztyna do Opola, IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Dla ściany wschodniej, Mazowsza, woj. świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. 

Wtorek, 30 czerwca

We wtorek niemal w całym kraju temperatury będą oscylować wokół 23-24 stopni Celsjusza. Chłodniej tylko na północy. W Bydgoszczy i Olsztynie będzie 22 stopnie, w Gdańsku 21, a w Szczecinie słupek rtęci zatrzyma się na 20 kresce. 

Pod względem gwałtownych zjawisk atmosferycznych będzie znacznie spokojniej. W Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu niewielkie zachmurzenie. Gdańsk, Szczecin, Olsztyn, Białystok, Warszawa i Łódź mogą się spodziewać przelotnych opadów. Na południu i południowym wschodzie możliwe burze. 

Środa, 1 lipca

W środę słupek rtęci znowu powędruje w górę. W Szczecinie, Gdańsku i Olsztynie temperatura będzie wynosiła 24 stopnie Celsjusza. W Białymstoku i Bydgoszczy 25 stopni, w Warszawie i Lublinie będzie 26 stopni. W Rzeszowie, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Poznaniu i Zielonej Górze możemy się spodziewać 27 stopni. Najcieplej będzie w Krakowie i Wrocławiu, gdzie słupek rtęci wskaże 28 stopni Celsjusza. 

Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane do niewielkiego. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy zapowiadają burze. 

Czwartek, 2 lipca

W czwartek ponownie możemy się spodziewać burz. Nad morzem i na Mazurach deszcz. Tam też będzie najchłodniej - 22 stopnie Celsjusza w Gdańsku i 23 stopnie w Olsztynie. Także w Szczecinie, Bydgoszczy i Zielonej Górze 23 stopnie. W Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Kielcach i Białymstoku termometry wskażą 24 stopnie Celsjusza. W Warszawie i Wrocławiu 25 stopni. W Krakowie termometry wskażą 26 stopni. Najcieplej w Lublinie i Rzeszowie - 28 stopni Celsjusza. Poza woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim wszędzie zapowiadane są burze. 

Piątek, 3 lipca

W piątek burze będą tylko po południu i południowych wschodzie kraju oraz na Białostocczyźnie. Na pozostałym obszarze Polski umiarkowane zachmurzenie. Będzie nieco chłodniej. W Gdańsku i Olsztynie 20 stopni Celsjusza, w Białymstoku i Bydgoszczy 21, w Szczecinie, Łodzi, Warszawie, Zielonej Górze, Kielcach i Katowicach 22 stopnie. W Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu i Poznaniu słupki rtęci wskażą 23 stopnie Celsjusza. Najcieplej w Lublinie, gdzie temperatura będzie wynosić 24 stopnie.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama