Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:10

04:55 20:28

23:29 13:23

22°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Pogoda na piątek i sobotę. Czekają nas opady i burze z gradem

Meteorolodzy informują, że w piątek w większości kraju czekają nas opady deszczu i burze, a miejscami także grad. W czasie burz spodziewane są silne porywy wiatru powyżej 100 km/h. Podobnie będzie w sobotę. Tego dnia temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C.

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz Półwysep Bałkański znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad resztą kontynentu dominować będą słabe wyże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska znajdzie się w gorącej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, a zachodnia w chłodniejszej polarnej morskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda na piątek

Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek strefa frontu atmosferycznego tylko nieznacznie przesunie się w kierunku wschodnim. W jego obrębie ponownie spodziewane są silne zjawiska atmosferyczne, w tym zjawiska burzowe i związane z nimi opady deszczu i gradu, a także silny wiatr.

Reklama

Spokojnie powinno być jeszcze do południa, kiedy to zanikające burze możliwe będą na północy kraju. Również na wschodzie przed południem powinno być spokojne i bez opadów, z dużą ilością słońca. Natomiast w ciągu dnia strefa frontu atmosferycznego obejmie głównie obszar od Śląska przez Małopolskę i centrum kraju, aż po Pomorze, Warmię i Mazury.

Burzom ponownie będą towarzyszyć opady deszczu, których suma może osiągnąć nawet 60 mm. Duże będzie również natężenie opadów, zaś porywy wiatru mogą osiągnąć powyżej 100 km/h.

Silne zjawiska atmosferyczne nie powinny wystąpić na krańcach wschodnich, natomiast na zachodzie temperatura powietrza się obniży, możliwe są również przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna ponownie będzie się charakteryzowała znacznymi różnicami pomiędzy wschodem a zachodem kraju. Na wschodzie termometry mogą pokazać do 32 st. C, zaś na zachodzie będzie to wartość niższa o ok. 10 st. C. 

Prognoza na sobotę

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy, wschodzie i w górach burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 25 st. C, cieplej na krańcach wschodnich od 27 st. C do 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowanym, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 85 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad.Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 40 mm. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy także burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do około 30 mm. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, zachodni.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy