Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:32

04:24 20:41

00:57 07:05

28°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 22 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
13% normy
Jutro 27°C 15°C
Środa 25°C 15°C

Pogoda na niedzielę. W nocy termometry pokażą nawet minus 20 stopni

Maksymalna temperatura, jaką w niedzielę wskażą termometry w Polsce, może osiągnąć nawet 5 stopni na plusie. Jak informuje Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB, w nocy czeka nas jednak zdecydowane ochłodzenie. - W rejonach podgórskich Karpat, lokalnie termometry wskażą 20 stopni na minusie - mówi.

W niedzielę od zachodu do Polski zacznie wkraczać strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Wschodnia połowa kraju pozostaje pod wpływem arktycznych mas powietrza.

- Na wschodzie będzie dużo przejaśnień, a wieczorem spodziewamy się nawet rozpogodzeń, choć miejscami możliwe są przelotne opady śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe są słabe opady śniegu przechodzącego w śnieg z deszczem i deszcz. Także na zachodzie, do godzin południowych oraz wieczorem, prognozowane są opady marznące powodujące gołoledź oraz mgły i zamglenia ograniczające widzialność do 200 metrów - powiedziała synoptyk Anna Woźniak. 

Reklama

W nocy nawet do minus 20 stopni

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na wschodzie, minus 1 w centrum, do plus 5 stopni na krańcach zachodnich. - Wiatr będzie słaby, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowany i porywisty - dodała synoptyk. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie Polski nadal będzie dużo rozpogodzeń, którym towarzyszyć będą wyraźne spadki temperatury. Na południowym wschodzie minimalna temperatura wyniesie minus 15 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich Karpat termometry mogą wskazywać nawet minus 20 stopni. W centrum kraju temperatura spadnie do około minus 8 stopni. Najcieplej - plus dwa stopnie Celsjusza - prognozowane są na północnym zachodzie Polski.

Na zachodzie zachmurzenie będzie całkowite z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwe są marznące opady powodujące gołoledź oraz mgły i zamglenia ograniczające widzialność do 200 metrów. Wiatr będzie słaby, zmienny, przechodzący w południowy.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | mrozy | IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy