Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:42

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
112% normy
pm 10
76% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Pogoda na niedzielę. Pochmurno i deszczowo

W niedzielę w większości kraju będzie pochmurno. Jak informuje Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB możliwe są także opady, które w nocy obejmą cały kraj.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę do zachodu słońca pochmurno będzie nad przeważającym obszarem kraju.

Przelotne opady i burze

- Po nocnych rozpogodzeniach w niedzielę strefa zachmurzenia przesunie się na południe i tylko na krańcach południowych i południowo-wschodnich będzie jeszcze trochę słońca. Na pozostałym obszarze możliwe są przelotne opady deszczu, a w strefie nadmorskiej burze. Wiał będzie południowo-zachodni wiatr umiarkowany i dość silny; w całym kraju porywisty. Na Wybrzeżu może osiągnąć w porywach do 70 km/h, a w Sudetach 100 km/h. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich, około 8-9 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 12 stopni w Małopolsce - prognozuje Grażyna Dąbrowska.

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z niewielkimi opadami deszczu obejmie cały kraj. Temperatura spadnie do 2 stopni w rejonach podgórskich, 5 stopni na przeważającym obszarze kraju i około 8 stopni nad samym morzem. Wiatr będzie z kierunków zachodnich umiarkowany, a na Wybrzeżu dość silny, dochodzący w porywach do 65 km/h. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć 80 km/h. 

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne