Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:43

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1043 hPa
  • Wiatr NW 6 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
93% normy
pm 10
57% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Pogoda na niedzielę. Pochmurno i deszczowo

W niedzielę w większości kraju będzie pochmurno. Jak informuje Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB możliwe są także opady, które w nocy obejmą cały kraj.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę do zachodu słońca pochmurno będzie nad przeważającym obszarem kraju.

Przelotne opady i burze

- Po nocnych rozpogodzeniach w niedzielę strefa zachmurzenia przesunie się na południe i tylko na krańcach południowych i południowo-wschodnich będzie jeszcze trochę słońca. Na pozostałym obszarze możliwe są przelotne opady deszczu, a w strefie nadmorskiej burze. Wiał będzie południowo-zachodni wiatr umiarkowany i dość silny; w całym kraju porywisty. Na Wybrzeżu może osiągnąć w porywach do 70 km/h, a w Sudetach 100 km/h. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich, około 8-9 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 12 stopni w Małopolsce - prognozuje Grażyna Dąbrowska.

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z niewielkimi opadami deszczu obejmie cały kraj. Temperatura spadnie do 2 stopni w rejonach podgórskich, 5 stopni na przeważającym obszarze kraju i około 8 stopni nad samym morzem. Wiatr będzie z kierunków zachodnich umiarkowany, a na Wybrzeżu dość silny, dochodzący w porywach do 65 km/h. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć 80 km/h. 

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na niedzielę | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama