Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:54

05:29 17:55

07:33 22:49

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
34
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
80% normy
pm 10
49% normy
Jutro 14°C 5°C
Niedziela 11°C 3°C

Pogoda na niedzielę. Ciepło, ale deszczowo

W niedzielę deszczowe chmury i burze będą się przesuwały z zachodu do centrum i wschodniej części Polski - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podczas burz lokalnie wiatr może osiągnąć prędkość do 75 km/h.

W niedzielę pogodnie będzie jeszcze rano w południowo-wschodniej części kraju. Na północnym zachodzie po nocy mogą utrzymywać się chmury, będzie padał przelotny deszcz. 

- W ciągu dnia deszczowe chmury będą przesuwały się na wschód, obejmując coraz większe obszary kraju. O ile na zachodzie i północy należy spodziewać się przelotnego deszczu, to na wschodzie będą to opady dochodzące do około 20 mm i burze. Popadać może także na południu kraju. W czasie burz wiatr będzie porywisty, osiągający prędkość do 75 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza nad morzem i w dolinach górskich, 22 stopni na krańcach zachodnich, 24-25 stopni w centrum, do 25 stopni na wschodzie i południu kraju - powiedziała Tomczuk.

W nocy będzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie i wschodzie kraju możliwe będą przelotne opady deszczu i zanikające burze. Po zachodzie słońca temperatura spadnie do 10-15 stopni. Najchłodniej będzie w kotlinach Karpat, gdzie termometry wskażą około 5 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą pojawić się mgły.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na dziś | pogoda na niedzielę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy