Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:40

6:56 15:44

13:0522:33

8°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna 7°C
 • Ciśnienie 1029 hPa
 • Wiatr WNW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
62% normy
Jutro 5°C -4°C
Sobota 4°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

IMGW informuje, że Europa zachodnia znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu chłodnego, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo na wschodzie zalegać jeszcze będzie cieplejsza masa powietrza. Od niedzieli temperatura ma wzrastać, co zapoczątkuje słoneczny tydzień.

W piątek będzie zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Miejscami burze, na zachodzie lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 20-25 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północnym zachodzie, około 22 st. C w centrum, do 24 st. C na południowym wschodzie, na wybrzeżu od 18 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, porywistego. Wiatr na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze kraju z kierunków południowych skręcający na zachodnie. W zachodniej połowie kraju porywy wiatru do 60 km/h, w rejonie burz i na zachodnim wybrzeżu do 70 km/h.

Reklama

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na południu lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadów na południu i północnym-wschodzie do około 15 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w porywach do 55 km/h. Temperatura będzie wahać się od 15 st. C na południu do 20 st. C na północnym zachodzie. W nocy, z soboty na nadzielę temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C w centrum.

W niedzielę nastąpi rozpogodzenie. Najniższa temperatura to 22 st. C na południu, w centrum do 25 st. C, a na północnym zachodzie ok. 26 st. C. Przejściowe zachmurzenie, ale nie przewiduje się opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, do 13 km/h. Temperatura w ciągu dnia zacznie stopniowo wzrastać.

Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama