Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:20

07:04 16:35

20:30 09:26

-2°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1044 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
108% normy
pm 10
69% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Pogoda na najbliższy tydzień. Burze i upały

Przed nami upalny tydzień. Od wtorku temperatura zacznie wzrastać, by w kolejnych dniach przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w czwartek. Zanim jednak nadejdą upały, jeszcze dziś czekają nas burze i ulewy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej objął w poniedziałek alertami cztery województwa.

Burze w poniedziałek. IMGW ostrzega

W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Miejscami spaść może nawet 50 mm opadu. Występującym burzom towarzyszyć może wiatr osiągający w porywach ok. 75 km/h. Alerty mają pierwszy, najniższy stopień i są ważne do końca dnia.

Dla woj. kujawsko-pomorskiego IMGW wydał alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie również jest ważne do końca dnia. Na tym obszarze należy spodziewać się burz z deszczem do 30 mm, gradem oraz porywami wiatru do 75 km/h.

Reklama

Sprawdź też: Prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii

Nadchodzą upały

Od wtorku natomiast do piątku nad Polskę napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe, a wraz z nim stopniowo wzrastać będzie maksymalna temperatura - prognozuje IMGW. Najcieplej będzie w czwartek - wtedy termometry mają pokazać nawet 33 stopnie Celsjusza.

W synoptycznej prognozie pogody na nadchodzący tydzień Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że początek tygodnia zapowiada się "ciepły, ale jeszcze deszczowy i burzowy".

"Od wtorku do piątku, nad Polskę będzie napływać upalne powietrze zwrotnikowe. Stopniowo, od południowego zachodu, zacznie wzrastać maksymalna temperatura powietrza, osiągając najwyższe wartości w czwartek. Na Śląsku Górnym i Opolskim temperatura osiągnie wówczas 33 stopnie" - czytamy.

30-stopniowe upały

Zgodnie z prognozą we wtorek na przeważającym obszarze ma już być pogodnie. Jedynie na północy spodziewać możemy się jeszcze przelotnych opadów deszczu oraz lokalnych burz.

"Napływ powietrza z południowego zachodu spowoduje wzrost temperatury do 30 stopni na Śląsku Dolnym i Opolskim, na pozostałym obszarze temperatura przekroczy 25 stopni" - wskazało IMGW.

W środę i czwartek utrzyma się upalna wyżowa aura i temperatura na obszarze niemal całego kraju osiągnie, a nawet przekroczy 30 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na wybrzeżu, gdzie temperatura będzie wahać się od 21 do 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszy będzie Śląsk Górny i Opolski, gdzie w czwartek temperatura sięgnie 33 stopni. Powietrze będzie wilgotne, stąd też na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

Zmiana pogody w piątek

W piątek od zachodu nasunie się niż z frontami atmosferycznymi, co przyniesie zmianę pogody. Upalne powietrze pozostanie jeszcze na wschodzie i w centrum kraju, gdzie temperatura osiągnie 32 stopnie. Chłodniej będzie nad morzem i na zachodzie - od 21 do 25 stopni. Przemieszczający się przez Polskę niż z frontami przyniesie także burze z intensywnymi opadami deszczu, porywy wiatru do 75 km/h oraz lokalnie grad.

Sobota i niedziela mają być już chłodniejsze, z temperaturą kształtującą się w przedziale od 23 do 28 stopni Celsjusza. W sobotę ma być deszczowo, na wschodzie możliwe będą burze. Niedziela ma już być pogodna - deszcz popada tylko gdzieniegdzie na północy kraju.


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | burze nad Polską | Upały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy