Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:56

07:10 16:29

16:51 08:41

-4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1035 hPa
  • Wiatr NW 13 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
36% normy
pm 10
21% normy
Jutro 0°C -7°C
Wtorek 1°C -5°C

Pogoda na najbliższe dni. Nadchodzi ochłodzenie. "Nie widać zbyt dobrych prognoz"

Od poniedziałku nastąpi ochłodzenie - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Zaznaczyła, że na przeważającej części kraju będzie dużo chmur, a także sporo deszczu. - Niestety kolejne dni także będą chłodne; do końca tego tygodnia nie widać zbyt dobrych prognoz - podkreśliła.

Jak powiedziała synoptyk, w poniedziałek jedynie na północy kraju będzie pogodnie. Najwięcej słońca i bez opadów IMGW prognozuje na Wybrzeżu i północnej części Pomorza, a także na północnych krańcach Mazur oraz na Suwalszczyźnie. - Ale niestety nawet w tych regionach kraju będzie chłodno, termometry pokażą nie więcej niż 18-20 stopni Celsjusza - wyjaśniła.

- Natomiast pozostała część kraju to już dużo chmur, a także sporo deszczu - zapowiedziała. Dodała, że na południu Polski prognozowane są także opady deszczu do 30 mm oraz burze, które wprawdzie nie będą duże, ale towarzyszące im porywy wiatru mogą osiągać 65 km/h.

Reklama

"Nie widać zbyt dobrych prognoz"

Będzie także chłodno. - Termometry pokażą od 16 st. C do 17 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, do 20-21 st. C na Dolnym Śląsku - poinformowała.

- Od poniedziałku nastąpi ochłodzenie. I niestety kolejne dni także będą chłodne - zapowiedziała synoptyk. - Do końca tego tygodnia niestety nie widać zbyt dobrych prognoz - dodała.

Jak wyjaśniła, temperatura będzie wahać się między 16 st. C a 22 st. C. - We wtorek termometry pokażą 16 st. C, w środę na zachodzie kraju będzie jeszcze 22 st. C, ale już w czwartek i piątek wskazania termometrów nie przekroczą 20 st. C - podkreśliła. 

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy