Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:43

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

​Pogoda na najbliższe dni. Idzie fala upałów

- Poniedziałek zapowiada się jako ładny dzień. Praktycznie w całym kraju będzie pogodnie. W ciągu dnia niewielka szansa na przelotny deszcz jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej - poinformował dyżurny synoptyk kraju z IMGW Jakub Gawroński. To przedsmak tego, co czeka nas w końcówce tygodnia. W sobotę w Szczecinie nawet 34 stopnie.

W poniedziałek w ciągu dnia  temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni na wschodzie i południowym wschodzie, przez około 21 stopni w centrum do nawet 24-25 stopni na północnym zachodzie. Najchłodniej będzie w obszarach podgórskich, tam od 17 do 21 stopni.

Jak przekazał synoptyk, "wiać będzie słaby, umiarkowany wiatr, który na wybrzeżu i wschodzie będzie początkowo porywisty". Wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć do 60 km/h.

We wtorek niewielka zmiana pogody związana z nasuwającym się frontem atmosferycznym. - Będzie cieplej - przekazał synoptyk. Pogodnie będzie w południowo wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W ciągu dnia od północnego zachodu zachmurzenie zacznie wzrastać. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, a lokalnie spadnie grad.

Reklama

Idzie fala upałów

Jak dodał Gawroński, "pod koniec tygodnia spodziewamy się temperatury powyżej 30 stopni".

W piątek termometry w Szczecinie wskażą 34 stopnie. W Zielonej Górze, Poznaniu i Wrocławiu natomiast 32. Sobota będzie równie słoneczna. Do 31 stopni w Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu.

W niedzielę na 30 stopni Celsjusza mogą liczyć mieszkańcy Olsztyna. W Lublinie, Rzeszowie, Warszawie i Krakowie z kolei na 28.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dniINTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama