Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:48

05:24 19:55

22:23 13:20

19°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1013 hPa
 • Wiatr SE 4 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
113% normy
pm 10
92% normy
Jutro 30°C 20°C
Sobota 29°C 19°C

Pogoda na maturę 2022. Możliwe burze z piorunami

Matura 2022 z języka angielskiego i przedmiotów dodatkowych dopiero przed nami, więc wyjaśniamy, jak się ubrać na maturę na podstawie prognozy pogody dla Warszawy, Gdańska i Krakowa na najbliższe dni. Okazuje się, że niektórzy abiturienci powinni pomyśleć o zabraniu ze sobą na egzamin maturalny parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego.

Matura 2022 rozpoczęła się w środę i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie, więc wyjaśniamy, jak ubrać się na maturę w oparciu o prognozę pogody na najbliższe dni. Podpowiadamy, czy absolwenci liceów i techników z Warszawy, Krakowa i Gdańska na egzaminy maturalne powinni zabrać ze sobą parasol lub cieplejsze ubrania.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Reklama

Matura 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z przedmiotów podstawowych i dodatkowych

Zanim jednak przejdziemy do prognozy pogody, przypominamy, że oprócz matury z języka polskiego i matematyki, które uczniowie mają już za sobą, w piątek absolwentów liceum i technikum czeka jeszcze egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach egzaminy maturalne z przedmiotów dodatkowych. 

Harmonogram wszystkich matur oraz informację, jak się do nich przygotować na ostatnią chwilę, znajdziecie u nas, podobnie jak rozwiązane arkusze CKE. Jak na razie opublikowaliśmy dla was: 

Arkusz CKE i odpowiedzi z języka polskiego 2022 na poziomie podstawowym

Arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki 2022 na poziomie podstawowym 

Matura 2022. Prognoza pogody dla Warszawy

Prognoza pogody dla Warszawy na piątek i przyszły tydzień na chwilę obecną nie zapowiada się źle. Raczej nie będzie gwałtownych zjawisk atmosferycznych tj. burzy czy intensywnych deszczów, więc maturzyści ze stolicy mogą odetchnąć z ulgą. Będzie coraz cieplej, jednak synoptycy ostrzegają, że w najbliższy weekend i pod koniec drugiego tygodnia maja może popadać. 

Matura 2022. Prognoza pogody dla Gdańska

Prognoza pogody dla Gdańska również wydaje się stabilna. Maturzyści z Pomorza w drugiej połowie przyszłego tygodnia komponując garderobę, muszą liczyć się jednak z zachmurzeniem i opadami deszczu. W najbliższy weekend i poniedziałek może być nieco chłodniej, więc na maturę 2022 początkiem tygodnia warto zabrać ze sobą wiosenny płaszcz lub grubszą marynarkę. 

Matura 2022. Prognoza pogody dla Krakowa

Prognoza pogody dla Krakowa jest mniej optymistyczna, więc na piątkowy egzamin maturalny z języka angielskiego maturzyści koniecznie powinni zabrać ze sobą parasol. Po południu można się spodziewać opadów deszczu. Nie wykluczone są również burze z piorunami. Po deszczowym piątku i równie mokrym weekendzie abiturienci będą mogli jednak schować odzież przeciwdeszczową, bo aura powinna się ustabilizować, a w drugiej połowie przyszłego tygodnia w Krakowie będzie już naprawdę ciepło

Prognozę pogody na maturę dla swojego miasta sprawdzisz tutaj.

Matura 2022. Jak się ubrać?

Niezależnie od pogody na maturę, podczas egzaminu dojrzałości należy przestrzegać pewnych zasad ubioru. Jak się ubrać na maturę tak, by wyglądać elegancko i z klasą, a przy okazji czuć się swobodnie? Oto nasze rady. 

 • Najlepiej sprawdzą się klasyczne, ponadczasowe, minimalistyczne zestawy ubrań tj. elegancka sukienka, dobrze skrojone spodnie lub spódnica, marynarka i koszula.
 • Nie trzeba koniecznie zakładać krawata lub muszki. Zamiast koszuli można postawić na biały t-shirt i marynarkę, które też prezentują się dobrze, a są o wiele wygodniejsze. 
 • Klasyczne szpilki lub buty na słupku są mile widziane, ale jeśli nie czujesz się w nich pewnie, postaw na wygodniejsze obuwie. Unikaj jednak trampek i adidasów. 
 • Aby nie wyglądać zbyt wulgarnie, sukienka lub spódnica nie powinna być zbyt krótka. Najlepiej, aby sięgała mniej więcej do kolana. Podczas matur lepiej nie nosić też zbyt głębokich dekoltów. 
 • Stonowane barwy są zalecane, ale zamiast czerni zdecydowanie można również postawić na szarości, beże, brązy lub granat.
 • Unikać należy za to rażących kolorów
 • Podarte jeansy lub dres należy zachować na inną okazję. Na maturę 2022 taki strój się nie sprawdzi. 

Czytaj również: 

Matura 2022 z matematyki. "Nie poszło mi. Zadania były trudne"

Matura 2022: Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś maturę z matematyki

Matura 2022: Przecieki za durszlaki. Znany motyw powrócił

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | matury 2022 | burza | matura z angielskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL