Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:37

07:33 15:23

21:45 12:22

8°C
  • Deszcz
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
53% normy
Jutro 12°C 8°C
Czwartek 10°C 6°C

Pogoda na majówkę. Przymrozki w siedmiu regionach. Gdzie najcieplej?

Majówka w pełni, choć temperatury w wielu regionach nie rozpieszczają ciepłem. W sobotę nad Polską więcej słońca, a na zachodzie termometry mogą wskazać do 19 stopni Celsjusza. Jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu regionów przed przymrozkami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. 

Jak poinformował IMGW, ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22 w sobotę do godz. 7 w niedzielę. Wydano je dla woj. podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniej części woj. lubelskiego, południowego obszaru woj. małopolskiego oraz południowego rejonu woj. podkarpackiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków w tych miejscach ocenia się na 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Reklama

Pogoda Interia to najlepsza prognoza pogody, która ma wszystko w jednej, fajnej apce! Wypróbuj teraz naszą nową aplikację pogodową. Wejdź do Google Play »

Prognoza pogody na majówkę 2022. Najcieplej na Lubelszczyźnie


Według prognozy pogody na sobotę przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez najbliższe dni nie są prognozowane większe zmiany.

- W sobotę pogoda będzie podobna do piątkowej. Na północy i w całej wschodniej części kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Poza tym obszarem generalnie będzie więcej słońca. Prognozujemy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Nadal będzie wiał słaby wiatr, z kierunków zmieniających się. Jedynie na wschodnim Wybrzeżu może być nieco silniejszy. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 10 stopni Celsjusza w rejonach nadmorskich, przez 16 na przeważającym obszarze kraju, do 19 stopni na Ziemi Lubuskiej - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy na niebie pojawi się nieco więcej chmur. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na krańcach wschodnich i na północnym wschodzie. Tam też przy gruncie możliwe są spadki temperatury do minus 1 stopnia. 

Podobną temperaturę przy gruncie zapowiadają synoptycy także w rejonach podgórskich Karpat. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 6 stopni na plusie. Lokalnie, szczególnie na Pomorzu i Wybrzeżu, mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i przelotne, słabe opady deszczu. Wiatr zmieni kierunek na południowo wschodni i będzie słaby. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jaka pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy