Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:23

07:10 17:30

11:56 19:48

7°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SSE 7 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
137% normy
pm 10
108% normy
Jutro 13°C 10°C
Czwartek 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na majówkę: Najwięcej słońca w niedzielę

Front atmosferyczny przyniesie załamanie pogody w Polsce. Początek długiego majowego weekendu upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz, ale słońce również ma się pojawić. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. W sobotę także przydadzą się parasole, za to niedziela przyniesie zdecydowaną poprawę pogody. Opady deszczu ustąpią i w całym kraju zaświeci słońce.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie spadać.

Reklama

Piątek upłynie pod znakiem aury kapryśnej i dynamicznej. Przelotne opady deszczu pojawią się niemal w całym kraju, poza Dolnym Śląskiem. Lokalnie, głównie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Podlasiu, zagrzmi i mocniej powieje. Mimo opadów na chwile ze słońcem oraz rozpogodzenia można liczyć we wszystkich regionach. Wartości na termometrach zróżnicowane. Zdecydowanie najchłodniej będzie na Pomorzu Gdańskim, gdzie temperatura nie przekroczy 11 stopni Celsjusza. Biegunem ciepła będzie z kolei Rzeszów. Termometry mają tam wskazywać nawet do 17 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach temperatury będą się wahać od 13 do 15 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

W sobotę opady ominą jedynie Wielkopolskę, Kujawy oraz województwo lubuskie. W pozostałych regionach przydadzą się parasole. Najbardziej deszczowo ma być na Śląsku oraz w województwie świętokrzyskim. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego, w pozostałych regionach można liczyć na chwile ze słońcem oraz przejaśnienia. Nadal niezbyt ciepło. Najniższe wartości wskażą termometry na Pomorzu - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza, a najwyższe w regionach zachodnich oraz w centrum Polski - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. 

Niedziela przyniesie wyraźną poprawę pogody. Opady deszczu ustąpią już w całym kraju i słońca nigdzie nie zabraknie. Zrobi się też nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku, przez 17 stopni Celsjusza w Łodzi, aż po 18 stopni Celsjusza w Krakowie i w Rzeszowie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy