Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:03

7:07 15:37

15:144:19

1°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -4°C
 • Ciśnienie 1027 hPa
 • Wiatr E 17 km/h
 • Dla biegaczy
  2
  Bardzo złe

  Bardzo zła pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
67% normy
Jutro 0°C -6°C
Piątek 0°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na majówkę: Czasem zaświeci słońce, a czasem popada

Gwałtowne burze i ulewy w najbliższych dniach już nam nie grożą, ale czeka nas ochłodzenie. W nocy spodziewane są nawet przymrozki sięgające lokalnie minus 4 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem, który będzie osiągał w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Majówka upłynie z kolei pod znakiem aury kapryśnej i dynamicznej. Czasem zaświeci słońce, a czasem popada deszcz. Najpogodniej mam być w niedzielę.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa  i będzie rosło.

Reklama

Środa do końca dnia spokojna i bez burz. Zachmurzenie jedynie miejscami wzrośnie do dużego, chwil ze słońcem całkiem sporo. Przelotny deszcz pojawi się tylko lokalnie, głównie na Podlasiu. W pozostałych regionach pogodnie. Wartości na termometrach umiarkowane. Najchłodniej będzie na północy - w Gdańsku termometry wskażą maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej na zachodzie oraz krańcach południowo-wschodnich - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Powieje też silny wiatr osiągający w porywach nawet do do 60 kilometrów na godzinę, a w Tatrach nawet do 80 kilometrów na godzinę.


Noc ze środy na czwartek chłodna. Lokalnie na wschodzie kraju spodziewane są przymrozki sięgające minus 4 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach nieco cieplej - od 2 stopni Celsjusza do 6 stopni Celsjusza. Umiarkowane zachmurzenie się utrzyma. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. 

Czwartek pogodny w całym kraju. Padać w żadnym regionie nie powinno, za to na chwile ze słońcem można liczyć wszędzie. Wzrosną też nieco wartości na termometrach. Najchłodniej będzie na Pomorzu - do 14 stopni Celsjusza - przez 16 stopni Celsjusza w centrum Polski, aż po 17 stopni Celsjusza w Małopolsce. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Początek długiego weekendu z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. W piątek zagrzmi między innymi na Podlasiu, Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Deszcz ominie jedynie zachodnią część kraju, mieszkańcom pozostałych regionów przydadzą się parasole. Nadal niezbyt ciepło. Termometry wskażą maksymalnie od 11 stopni Celsjusza w Gdańsku, przez 13 stopni Celsjusza w Łodzi, do 17 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę aura nadal ma kaprysić. Co prawda, wszędzie pojawi się słońce, ale w wielu regionach kraju popada. Zdecydowanie najlepszą pogodą cieszyć się będą mieszkańcy Polski zachodniej, gdzie deszcz nie jest spodziewany. Na szczęście, umiarkowane zachmurzenie się utrzyma i przejaśnień będzie całkiem sporo. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. Niestety, na termometrach nie zobaczymy bardzo wysokich wartości. W najcieplejszych regionach, czyli na zachodzie, w centrum oraz na krańcach wschodnich termometry wskażą maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najchłodniej będzie na północy. Na Pomorzu Gdańskim termometry wskażą zaledwie 11 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Ostatni dzień długiego majowego weekendu przyniesie zdecydowaną poprawę pogody. Opady ustąpią  już w całym kraju, słońce pojawi się wszędzie i wzrosną wartości na termometrach. W Zielonej Górze, Wrocławiu oraz w Krakowie ma być nawet do 18 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w centrum  - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza, a najzimniej na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje