Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:22

04:15 21:01

22:58 04:50

20°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr W 30 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
17% normy
Jutro 24°C 15°C
Wtorek 27°C 16°C

Pogoda na majówkę 2020

Aura, jaką synoptycy przewidują na weekend 1-3 maja, nie będzie sprzyjać długim spacerom. Niemal w całej Polsce majówka 2020 będzie chłodna i deszczowa. To jednak niewątpliwie dobra wiadomość dla rolników.

W tym roku majówka, z powodu epidemii koronawirusa, będzie szczególna. Wielu ma jednak nadzieję, że, mimo obostrzeń i zakazów, będzie się nią mogło cieszyć chociaż we własnym ogrodzie. 

Jaką aurę prognozują na długi weekend synoptycy?

Piątek, 1 maja

W nocy z czwartku na piątek najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą jedynie 3 st. Celsjusza. Na zachodzie kraju możliwe deszcze. Wiatr słaby i umiarkowany. Od rana słońce będzie skryte za chmurami, a nad przeważającym obszarze kraju pojawią się deszczowe chmury. Po południu możliwe burze, w czasie których może wiać w porywach do 70 km/h. Najcieplej na wschodzie kraju. 

Reklama

Na Mazowszu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie 20 st. Celsjusza. Zaledwie o jeden stopień chłodniej w Małopolsce. Na Podlasiu, Mazurach i w woj. świętokrzyskim - 18 st. Na południowym zachodzie kraju temperatury będą oscylować w okolicach 17 st. W Łódzkiem 16, w woj. kujawsko-pomorskim 15 st. Najchłodniej nad morzem - zaledwie 14 kresek powyżej zera.

Sobota, 2 maja

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajdzie się w sobotę pod wpływem niżu atmosferycznego z ośrodkami nad Skandynawią. Z tego powodu będziemy się znajdować w strefie chłodniejszej masy powietrza. 

Najcieplej będzie w Rzeszowie, 19 st. Na wschodzie kraju oraz w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku - 18 kresek. W pasie centralnym 17 st. Na zachodzie i na Mazurach 16. Najchłodniej będzie ponownie nad morzem.

Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, chwilami porywisty. Wiać będzie z zachodu i południowego zachodu. Na całym obszarze kraju zachmurzenie, z możliwymi większymi przejaśnieniami. Przelotne opady i burze.

Niedziela, 3 maja

W niedzielę Polska nadal będzie się znajdować pod wpływem niżu znad Skandynawii, który sprawi, że temperatury jeszcze bardziej spadną. Najcieplej, od 15 do 16 st. Celsjusza, będzie na wschodzie kraju, gdzie możliwe będą burze, oraz w Szczecinie. W centrum i na Dolnym Śląsku chłodniej, około 14 st. Najzimniej będzie w Katowicach, Zielonej Górze i Gdańsku.

Niemal na całym obszarze kraju niebo będzie zachmurzone. Słońce może wyjść zza chmur w woj. świętokrzyskim. Możemy się spodziewać przelotnych opadów. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy