Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:14

6:55 15:46

0:3621:29

9°C
 • Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr WNW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
97% normy
pm 10
69% normy
Jutro 8°C 1°C
Piątek 5°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na majówkę

Kapryśna aura będzie nam towarzyszyć podczas tegorocznego długiego majowego weekendu. Najcieplejszy i na ogół pogodny ma być czwartek 1 maja. W piątek 2 maja spodziewane jest załamanie pogody. Wtedy ochłodzi się i spadnie dużo deszczu. Sobota 3 maja upłynie pod znakiem zachmurzenia. Niedziela 4 maja ma być już bardziej słoneczna, ale nadal niezbyt ciepła. Temperatura niestety nie przekroczy 14 stopni Celsjusza.

Początek długiego majowego weekendu bardzo ciepły, ale miejscami pogoda zacznie kaprysić i popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom Wielkopolski, województwa lubuskiego, Kujaw oraz Warmii i Mazur. Dobra wiadomość jest taka, że słońca niemal nigdzie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Kujawach. Wartości na termometrach bardzo wysokie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 24 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Reklama

Piątek przyniesie niemal w całym kraju wyraźną zmianę pogody. Spodziewane jest diametralne ochłodzenie. Wysokie wartości na termometrach utrzymają się jedynie na krańcach południowych.  Różnice w temperaturach pomiędzy poszczególnymi regionami kraju spore. Najchłodniej będzie nad morzem. W Gdańsku ma być zaledwie 9 stopni Celsjusza. Najcieplej na Podkarpaciu.

W Rzeszowie temperatura wzrośnie nawet do 24 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie duże. Więcej rozpogodzeń i  chwil ze słońcem spodziewanych jest jedynie w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem oraz na Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach bardzo pochmurno, spodziewane są też opady deszczu. Najintensywniej padać ma w Łódzkiem na Warmii i Mazurach oraz na Kujawach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota chłodna już w całym kraju. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 8 stopni Celsjusza w Katowicach  do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Poznaniu. Na zachodzie oraz północnym-zachodzie dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Im bardziej na północ tym chmur ma być więcej. Dodatkowo na Śląsku, w Małopolsce oraz na  Lubelszczyźnie spodziewane są opady deszczu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W niedzielę, czyli w ostatni dzień majowego weekendu opady deszczu mają już ustąpić. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju, ale będzie niezbyt ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 14 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Początek przyszłego tygodnia również niezbyt ciepły i z przelotnymi opadami deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 13 stopni Celsjusza w Poznaniu. Zachmurzenie umiarkowane się utrzyma, do dużego wzrośnie jedynie na Warmii i Mazurach. Deszcz spodziewany jest Podlasiu, Pomorzu Gdańskim, Kujawach, w Łódzkiem oraz na Warmii i Mazurach.  W pozostałych regionach raczej bezdeszczowo. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama