Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:07

04:28 20:54

00:02 11:11

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 10°C
Poniedziałek 20°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na lipiec: Nadciąga fala zwrotnikowych upałów

Do Polski nadciąga fala zwrotnikowych upałów. Już w najbliższy weekend temperatura wzrośnie nawet do 33 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być w sobotę w Szczecinie. W niedzielę z nieba ma lać się jeszcze większy żar. Na termometrach zobaczymy nawet 34 st. Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Środa pogodna i słoneczna w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Co więcej, miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne.  Padać raczej nigdzie nie powinno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od  22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W czwartek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Zdecydowanie najcieplej ma być we Wrocławiu - nawet do 28 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza. Niebo będzie wręcz bezchmurne. Słońca od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo. Deszcz raczej nie jest spodziewany. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek do Polski nadciągną upały. W Olsztynie, Wrocławiu oraz w Szczecinie temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 26 stopni Celsjusza w Krakowie i w Rzeszowie do nawet 29 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Niebo w całym kraju wręcz bezchmurne, a słońca wszędzie mnóstwo. Powieje na ogół  umiarkowany oraz słaby wiatr.


W sobotę żar będzie lał się z nieba w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 29 stopni Celsjusza w Krakowie, przez 31 stopni Celsjusza w Łodzi do nawet 33 stopni Celsjusza w Szczecinie. Chmur będzie jak na lekarstwo, za to słońca w każdym zakątku Polski mnóstwo. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W niedzielę czeka nas ukrop. We Wrocławiu oraz w Zielonej Górze na termometrach zobaczymy nawet do 34 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - od 28 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 33 stopni Celsjusza w Bydgoszczy. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Dominować będzie zachmurzenie małe. Padać raczej nie powinno.


Taka gorąca, typowo letnia aura ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni. Przynajmniej tak wynika z prognoz. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje