Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:49

7:36 15:24

11:0820:19

1°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr NE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
173% normy
pm 10
142% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na lipiec: Nadciąga fala zwrotnikowych upałów

Do Polski nadciąga fala zwrotnikowych upałów. Już w najbliższy weekend temperatura wzrośnie nawet do 33 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być w sobotę w Szczecinie. W niedzielę z nieba ma lać się jeszcze większy żar. Na termometrach zobaczymy nawet 34 st. Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Środa pogodna i słoneczna w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Co więcej, miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne.  Padać raczej nigdzie nie powinno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od  22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W czwartek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Zdecydowanie najcieplej ma być we Wrocławiu - nawet do 28 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza. Niebo będzie wręcz bezchmurne. Słońca od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo. Deszcz raczej nie jest spodziewany. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek do Polski nadciągną upały. W Olsztynie, Wrocławiu oraz w Szczecinie temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 26 stopni Celsjusza w Krakowie i w Rzeszowie do nawet 29 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Niebo w całym kraju wręcz bezchmurne, a słońca wszędzie mnóstwo. Powieje na ogół  umiarkowany oraz słaby wiatr.


W sobotę żar będzie lał się z nieba w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 29 stopni Celsjusza w Krakowie, przez 31 stopni Celsjusza w Łodzi do nawet 33 stopni Celsjusza w Szczecinie. Chmur będzie jak na lekarstwo, za to słońca w każdym zakątku Polski mnóstwo. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W niedzielę czeka nas ukrop. We Wrocławiu oraz w Zielonej Górze na termometrach zobaczymy nawet do 34 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - od 28 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 33 stopni Celsjusza w Bydgoszczy. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Dominować będzie zachmurzenie małe. Padać raczej nie powinno.


Taka gorąca, typowo letnia aura ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni. Przynajmniej tak wynika z prognoz. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama