Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:45

5:26 19:44

9:291:00

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr NW 33 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
33% normy
Jutro 19°C 6°C
Poniedziałek 23°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na lipiec: Do Polski nadciąga fala upałów

Ciepło, cieplej, gorąco - do Polski zbliża się fala upałów. W najbliższą sobotę na termometrach zobaczymy nawet 33 st. Celsjusza. Taka gorąca, typowo wakacyjna aura utrzyma się w Polsce co najmniej przez kilka dni. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Prognozy na najbliższe dni są bardzo obiecujące. Z każdym kolejnym dniem ma być coraz cieplej i słoneczniej. 

Już we wtorek na termometrach zobaczymy nawet 24 st. Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i  Białymstoku. W pozostałych regionach nieco chłodniej - maksymalnie 21 st. C - 23 st. Celsjusza. Chwil ze słońcem też nigdzie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami - głównie na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu - pokropi deszcz. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Środa z bardzo korzystną aurą już w całym kraju. Padać nigdzie nie powinno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogól umiarkowany oraz słaby wiatr.


W czwartek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. We Wrocławiu ma być nawet do 27 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach również bardzo ciepło. Termometry wskażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Pierwszy weekend lipca upłynie pod znakiem bardzo gorącej aury.  Już w piątek temperatura wzrośnie nawet do 29 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być między innymi we Wrocławiu oraz w Białymstoku. W pozostałych regionach kraju na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 28 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Niebo nad Polską będzie wręcz bezchmurne, a słońca w żadnym regionie nie zabraknie.  Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


W sobotę w Polsce żar będzie lał się z nieba. We Wrocławiu na termometrach zobaczymy nawet do 33 stopni Celsjusza! W pozostałych częściach kraju tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 28 stopni Celsjusza w Krakowie do nawet 32 stopni Celsjusza w Olsztynie. Słońca nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Niedziela również gorąca i słoneczna w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 30 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być między innymi w w Łodzi, Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Nieco chłodniej tylko w Krakowie, Katowicach, Olsztynie i w Gdańsku - maksymalnie do 28 stopni Celsjusza. Małe zachmurzenie się utrzyma, padać nadal nigdzie nie powinno. Powieje na ogól umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje