Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:49

04:57 20:27

23:47 14:34

18°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Pogoda na lato 2020. Prognoza IMGW

​IMGW prognozuje bardzo ciepłe lato. Synoptycy przygotowali długookresową prognozę. Według niej, od czerwca do sierpnia średnia temperatura powietrza w Polsce będzie powyżej normy, na co wskazują analizy wszystkich modeli pogodowych. W normie są natomiast prognozowane opady.

Wysokie temperatury w połączeniu z opadami to w efekcie możliwość wystąpienia gwałtownych burz, szczególnie w czerwcu i lipcu z silnymi opadami deszczu, zwłaszcza na wschodzie kraju. Takie lato może przynieść okresowe niedobory wody w południowej Wielkopolsce, na Opolszczyźnie, Polesiu i Wyżynie Lubelskiej.

Pogoda w czerwcu

Jak przewidują synoptycy IMGW, dla czerwca temperatura powietrza w całym kraju może być wyższa od normy wieloletniej. 

Dla prognozy opadów modele nie są już tak zgodne. IMGW prognozuje liczbę dni z opadem w normie, jedynie na północnym-wschodzie oraz Mazowszu i Polesiu powyżej normy.

Reklama

Pogoda w lipcu

Z kolei prognozy temperatury na lipiec wskazują, że średnia temperatura powietrza powinna być w normie lub powyżej normy. 

W lipcu suma opadów, podobnie jak liczba dni z opadem, powinna mieścić się w normie lub nieznacznie powyżej norm, co powinno stworzy korzystne warunki dla rozwoju wegetacji roślin i upraw.

Pogoda w sierpniu

W sierpniu średnia temperatura na przeważającym obszarze kraju powinna być powyżej normy i tylko miejscami, głównie na północy Mazowsza i na Podlasiu, może być w normie. 

Z kolei wyniki modeli dla miesięcznej sumy opadów są niejednoznaczne i rozbieżne. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to opady w normie lub nieco powyżej normy. Istnieje jednak ryzyko, że w południowej Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz lokalnie na Polesiu i Wyżnie Lubelskiej miesięczna suma opadów będzie poniżej normy.

Pełną prognozę IMGW na lato 2020 można zobaczyć TUTAJ.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL