Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:46

07:12 17:28

00:14 15:23

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 8°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SSE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

70
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
199% normy
pm 10
147% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na koniec kwietnia i długi majowy weekend. Długoterminowe prognozy

Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznie zmieniającej się aury. Co prawda na chwile ze słońcem można liczyć, ale przydadzą się też parasole, bo miejscami popada deszcz. Dokuczy też silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. W górach spodziewane są przygruntowe przymrozki. W kolejnych dniach na wyraźną poprawę aury nie ma co liczyć. Jak wynika z długoterminowych prognoz, w długi weekend majowy pogoda nie będzie nas zbytnio rozpieszczać. Niebo na ogół zdominują chmury, z których popada deszcz.

Pogodę w Polsce kształtuje słabnący wyż, od północy zaczyna z kolei wkraczać związany z niżem front atmosferyczny. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1024 hPa i będzie spadać.

Reklama

Czwartek w całym kraju na ogół pogodny. Chwil ze słońcem w żadnym regionie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Padać raczej nie powinno, ale z kolei lokalnie dokuczy silny wiatr, który na wybrzeżu będzie osiągał nawet do 60 kilometrów na godzinę. Wartości na termometrach na ogół korzystne. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 16 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Olsztynie, Białymstoku oraz w Gdańsku i w Szczecinie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza.

Noc z czwartku na piątek z wzrastającym zachmurzeniem. Powieje też silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. Chłodno. Lokalnie, zwłaszcza w górach, spodziewane są przygruntowe przymrozki. W pozostałych regionach na termometrach zobaczymy maksymalnie do 6 stopni Celsjusza.

Piątek przyniesie na ogół korzystną aurę, ale chmur zacznie pojawiać się znacznie więcej. Słońce jednak będzie wyglądać zza chmur. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza w Gdańsku, Olsztynie i w Białymstoku do nawet 14 stopni Celsjusza w Krakowie. Padać raczej nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.


W sobotę czekają nas przelotne opady deszczu. Parasole przydadzą się głównie mieszkańcom regionów północnych, zachodnich oraz centralnych. Zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu silny. Wartości na termometrach umiarkowane. Najchłodniej będzie w Gdańsku i w Szczecinie - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej w Krakowie, Katowicach oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza.

Niedziela pochmurna, deszczowa i wyraźnie chłodniejsza. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na zachodzie, w pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Najbardziej deszczowo ma być na południu oraz na wschodzie kraju. Tam na słońcem nie ma co liczyć. Na termometrach zobaczymy od 7 stopni Celsjusza w Olsztynie do 11 stopni Celsjusza w Białymstoku. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu i w górach silny.

Poniedziałek przyniesie poprawę pogody na południu Polski. Zachmurzenie zmaleje tam do umiarkowanego. Opady deszczu utrzymają się w regionach zachodnich. Na bardzo wysokie wartości na termometrach jednak nie ma co liczyć. Najcieplej będzie w Warszawie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Katowicach - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza. Powieje na ogól umiarkowany wiatr.

Wtorek najbardziej deszczowy i pochmurny na zachodzie Polski. Im bardziej na wschód, tym bardziej słonecznie, choć i tam przelotnie może pokropić. Dobra wiadomość jest taka, że wzrosną wartości na termometrach. W Lublinie ma być nawet do 15 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej ma być w Zielonej Górze, Szczecinie i w Poznaniu - maksymalnie do 9 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Środa na ogół z umiarkowany zachmurzeniem. Do dużego wzrośnie ono jedynie na Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach można liczyć na chwile ze słońcem, ale jednocześnie należy liczyć się z przelotnymi opadami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Zielonej Górze do nawet 12 stopni Celsjusza w Warszawie oraz w Olsztynie. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Czwartek upłynie pod znakiem kapryśnej aury. Czasem zaświeci słońce, a czasem popada deszcz. Zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Nadal niezbyt ciepło. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Szczecinie do nawet 14 stopni Celsjusza w Łodzi. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Piątek najbardziej pogodny na zachodzie i północnym-zachodzie Polski. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i można liczyć na chwile ze słońce. Z kolei na południu, w centrum oraz na wschodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego. Przydadzą się też parasole, bo popada deszcz. Nadal niezbyt ciepło. Na termometrach zobaczymy od 10 stopni Celsjusza w Łodzi do 15 stopni Celsjusza w Krakowie. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sobota ponura w całym kraju. Zachmurzenie we wszystkich regionach Polski wzrośnie do dużego. Miejscami, głównie na południu Polski, pokropi też deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że będzie nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Bydgoszczy do nawet 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Krakowie. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Niedziela również na ogół pochmurna. Słońce pojawi się na niebie jedynie miejscami i tylko sporadycznie. Padać raczej jednak nie powinno. Wartości na termometrach umiarkowane. Zdecydowanie najcieplej będzie w Lublinie, Rzeszowie oraz w Białymstoku - nawet do 18 stopni Celsjusz, z kolei najchłodniej będzie w Bydgoszczy oraz w Szczecinie - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Poniedziałek, 2 maja ponury w całym kraju. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i lokalnie popada. Najbardziej deszczowo ma być w centrum oraz na północy kraju. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Lublinie do 18 stopni Celsjusza w Poznaniu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

We wtorek słońce pojawi się jedynie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem. W pozostałych regionach nadal na ogół ponuro, utrzyma się duże zachmurzenie. Miejscami, głównie w regionach północnych oraz południowych, popada deszcz. Nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Bydgoszczy do nawet 18 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Poznaniu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje