Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:57

04:44 20:40

22:05 06:52

20°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
28% normy
Jutro 26°C 15°C
Czwartek 23°C 15°C

Pogoda na ferie zimowe 2022. Najnowsze prognozy

Już w połowie stycznia 2022 roku zaczynają się ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach. Uczniowie z niecierpliwością analizują prognozę pogody, by dowiedzieć się, czy spadnie śnieg. Jaka będzie pogoda na ferie zimowe 2022? Czy możemy spodziewać się mroźnych i śnieżnych dni?

W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, ferie odbędą się w 4 turnusach z podziałem na województwa. Pierwszy z nich rozpocznie się 17 stycznia, natomiast ostatni zakończy 27 lutego.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Pogoda na ferie zimowe 2022 - prognoza pogody 17-30 stycznia

W tym okresie z przerwy semestralnej skorzystają uczniowie zamieszkujący województwa: małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie i kujawsko-pomorskie. Osoby zastanawiające się, jaka będzie pogoda na ferie, muszą się liczyć z dodatnią temperaturą oraz opadami deszczu na przeważającym obszarze kraju. 

Reklama

W drugiej połowie stycznia także w Tatrach prognozowana jest temperatura powyżej 0 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy może ona jednak spaść nawet do -9 kresek. W Zakopanem pojawią się niewielkie opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Szansę na dużą ilość białego puchu znacząco ogranicza również wiejący aktualnie halny.

Czytaj też: Kiedy wypadają ferie zimowe w 2022 roku? Terminy dla poszczególnych województw

Prognoza pogody na ferie 2022 - 24 stycznia- 6 lutego

W kolejnych dwóch tygodniach wypadają ferie w województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Według prognoz synoptyków w całym kraju wciąż będzie utrzymywała się dodatnia temperatura. Najcieplej będzie na zachodzie - we Wrocławiu w ciągu dnia można się spodziewać nawet 7 stopni Celsjusza.

Niestety możliwe są również opady deszczu oraz spore zachmurzenie. Osoby szukające odpowiedzi na pytanie, jak będzie pogoda na ferie w Zakopanem, muszą liczyć się z przeciętnymi warunkami narciarskimi. Prognoza pogody na ferie zimowe 2022 zakłada tam bowiem dodatnią temperaturę i niewielkie opady śniegu oraz śniegu z deszczem. W dniach 4-6 lutego przewidywana jest jednak poprawa widoczności oraz więcej słońca.

Czytaj też: Kiedy wypada Dzień Babci i Dzień Dziadka? Pomysły na najlepsze prezenty

Jaka będzie pogoda na ferie - prognoza 31 stycznia-13 lutego

Przełom stycznia i lutego to okres, w którym przypadają ferie dla mieszkańców województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Aktualna prognoza pogody nie przewiduje spadku temperatur - w całym kraju będą się one utrzymywały na poziomie kilku stopni powyżej 0. Przewidywana jest jednak mniejsza ilość deszczu oraz więcej przejaśnień.

Mimo że synoptycy zakładają mało optymistyczną prognozę pogody na ferie 2022 w górach, ostatni weekend może pozytywnie zaskoczyć. Na Podhalu prawdopodobne są bowiem umiarkowane opady śniegu, które z pewnością ucieszą narciarzy oraz korzystające z przerwy zimowej dzieci.

Czytaj też: Długie weekendy w 2022 roku. Ile będziemy mieć dni wolnych?

Pogoda na ferie zimowe 2022 - prognoza 14-27 lutego

Jako ostatni w tym roku z przerwy zimowej będą cieszyli się uczniowie zamieszkujący województwa: śląskie, łódzkie, podkarpackie oraz pomorskie. Nie posiadamy jeszcze pełnej prognozy pogody na ten okres, synoptycy przewidują jednak nieznaczne ochłodzenie. W dniach 14-18 lutego we wschodniej i południowej Polsce prognozowany jest lekki mróz oraz opady śniegu. Natomiast w centralnej oraz zachodniej części kraju temperatura wciąż będzie się utrzymywać powyżej 0, jednak tam również może poprószyć śnieg.

Pogoda na ferie w Zakopanem w przypadku ostatniego turnusu zapowiada się całkiem dobrze. Czy spadnie śnieg? Według aktualnych danych synoptyków można się go spodziewać od 14 lutego. Niewielki mróz powinien sprawić, że pokrywa śnieżna utrzyma się dłużej. Bardziej szczegółowa prognoza pogody na ferie 2022 dla powyższych województw pojawi się w naszym serwisie w ciągu kilku najbliższych dni.

Zobacz również:

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | długoterminowa prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama