Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:38

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
79% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Pogoda na dziś: Upały i burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW

Mimo, że poniedziałek zapowiada się ciepły, w całym kraju będą występować opady deszczu, a synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Z prognoz wynika, że burze z gradem są spodziewane w 12 województwach na wschodzie, południu i w centrum kraju. W czasie nawałnic wiać będzie silny wiatr.

W poniedziałek miejscami termometry mogą wskazać 30 stopni ciepła. Na północy temperatury w ciągu dnia mają wynieść do 22 st. Z kolei na południowym wschodzie na termometrach może być nawet 31 stopni. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed tak intensywnym upałem obowiązują w trzech województwach na południowym wschodzie Polski - małopolskim, podkarpackim i częściowo lubelskim.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

W poniedziałek mają się jednak także zacząć pojawiać deszcze. 

- Spodziewamy się w poniedziałek zachmurzenia umiarkowanego i okresami dużego oraz opadów deszczu, które mogą wystąpić na terenie całego kraju - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Niemal w całym kraju burze. Możliwy grad

Meteorolodzy przewidują także nawałnice. Najpoważniejsze zjawiska meteorologiczne będą występowały w pasie od Mazur i Podlasia, przez województwo mazowieckie i łódzkie po opolskie, śląskie i małopolskie. Tu możliwe będą burze z opadami deszczu do 30 mm oraz wiatrem, który może dochodzić do 90 km/h. Możliwe są także opady gradu - powiedziała synoptyk IMGW.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą dla województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego oraz wschodnich części województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. 

Z kolei we wtorek spodziewane jest znaczne ochłodzenie. W całym kraju temperatura spadnie do 18-21 stopni Celsjusza.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy