Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:18

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Pogoda na dziś: Upały i burze. Synoptyk IMGW ostrzega

Tylko dla jednego województwa nie zostało we wtorek wydane ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. We wtorek najcieplej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Natomiast na wschodzie i południowym wschodzie mogą wystąpić burze. Lokalnie z gradem.

We wtorek słupki rtęci na termometrach przekroczą wszędzie 30 stopni Celsjusza. Miejscami, na wschodzie i południowym wschodzie, mogą wystąpić burze i opady deszczu.

W trakcie dnia szczególnie we wschodniej i północno wschodniej części kraju chmur będzie coraz więcej. W tych rejonach mogą utworzyć się burze, podczas których spadnie nawet do 40 milimetrów wody, a porywy wiatru osiągną prędkość 80 km/h.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Temperatura będzie bardziej wyrównana na obszarze praktycznie całego kraju i przekroczy 30 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu, tam do 32 stopni. W centrum 31 stopni, a na północy 29 st. C. Najchłodniej na Pomorzu Zachodnim, tam 26 st. C.

Ostrzeżenia IMGW

- W związku z tym, że prognozujemy burze i upały, które będą się utrzymywać przez dłuższy czas, obowiązują ostrzeżenia metrologiczne - powiedział Michał Ogórek, synoptyk IMGW.

Ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach wydano dla całego kraju z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego, obowiązują one do czwartku, choć jak zauważył synoptyk "nie jest wykluczone, że zostaną przedłużone do końca tygodnia".

Ulewy i burze. Interwencje straży

W poniedziałek przez kraj przechodziły burze, którym towarzyszył ulewny deszcz i silny wiatr. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że do godz. 21 w związku z pogodą strażacy interweniowali łącznie 1 939 razy. Wyruszali m.in. do podtopień, powalonych drzew i uszkodzonych dachów. Nie odnotowano rannych.

Najczęściej, bo 579 razy, do akcji strażacy wyjeżdżali na Mazowszu, głównie w Płocku i w Warszawie. 281 interwencji przeprowadzili w woj. kujawsko-pomorskim, 236 w woj. pomorskim i 170 w woj. warmińsko-mazurskim.

Przez nawałnice ewakuowano łącznie cztery obozy harcerskie - dwa w Kujawsko-Pomorskiem, jeden w Pomorskiem i jeden w Warmińsko-Mazurskiem. W sumie około 550 osób. 

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama