Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:53

05:22 19:57

22:06 12:04

22°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
84% normy
pm 10
63% normy
Jutro 30°C 20°C
Piątek 30°C 20°C

Pogoda na dziś: Upał, gwałtowne burze i trąby powietrzne

Dzisiaj upalnie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia nie tylko w związku z żarem, który będzie się lał z nieba, ale także gwałtownymi burzami. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne. W weekend czeka nas ochłodzenie, upały jednak szybko powrócą.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu do 25 st. C, a na południowym - wschodzie do 37 st. C. - Przez cały dzień będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju lokalnie będzie deszczowo - przekazał Michał Folwarski. 

Gwałtowne burze. Niewykluczone trąby powietrzne 

Synoptyk IMGW dodał, że nadal w ciągu dnia prognozowane są gwałtowne burze, miejscami wystąpi także grad. 

- Na zachodzie kraju oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności - podkreślił. W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty do 90 km/h, lokalnie do 130 km/h.

Reklama

Upał i burze z gradem. Alerty IMGW drugiego i trzeciego stopnia 

Dzisiaj w całym kraju obowiązują ostrzeżenia drugiego i trzeciego - najwyższego stopnia przed burzami z gradem i upałem. Najtrudniejsza sytuacja pogodowa w pasie od Słupska i Koszalina po Kalisz i Łódź, a także na wschodzie i w centrum w pasie od Warszawy i Siedlec aż po po południowo wschodnie krańce. 

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Pogoda i upały. Kiedy ochłodzenie? 

W nocy z piątku na sobotę strefa burz przesunie się nad wschodnią część kraju, a od zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

- Weekend będzie nieco chłodniejszy, ale już od poniedziałku prawdopodobnie czeka nas powrót upałów i burze - podsumował Folwarski. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską | IMGW | pogoda na dziś | trąba powietrzna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy