Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:02

06:32 18:20

21:44 14:36

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
33% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Pogoda na dziś. Ostrzeżenia IMGW dla nadmorskich miejscowości. Silny wiatr i burze

Silny wiatr, ulewne deszcze i burze spodziewane są w powiatach nadmorskich. IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla woj. zachodniopomorskiego. Środa będzie jednak na ogół cieplejsza niż wtorek. Mimo dużego zachmurzenia, będą pojawiać się przejaśnienia.

Środa będzie cieplejsza niż wtorek, ale w powiatach nadmorskich spodziewane są burze, przelotny deszcz i silny wiatr. Pojawiły się ostrzeżenia pogodowe dla Zachodniopomorskiego. Spodziewany jest silny wiatr nie tylko w czasie nawałnic.

- Według prognoz w środę będzie nieco cieplej niż dzień wcześniej, a najwyższa temperatura będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą około 23 stopni Celsjusza - powiedział synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik. - Na północy kraju, w powiatach nadmorskich, spodziewane są burze, przelotne opady deszczu i silny wiatr - dodał.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy podał, że w środę, tak jak w nocy, w powiatach nadmorskich, a także w innych miejscach północno-zachodniej części kraju, spodziewać się można opadów deszczu, burz i silnego wiatru. Porywy wiatru, który będzie się wzmagał nie tylko w czasie burz, mogą osiągać do 90 km/h.

Reklama

Burze. Alerty dla Zachodniopomorskiego

IMGW wydał w środę alerty pierwszego i drugiego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego, w których ostrzega przed silnym deszczem z burzami. W powiecie sławieńskim, dla którego obowiązuje alert drugiego stopnia, prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silne. Wysokość sumy opadów miejscami może wynieść od 50 mm do 90 mm. Deszczowi towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie może wystąpić grad.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

W części województwa ogłoszono alert pierwszego stopnia, tam wysokość opadu może wynosić od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Może tam również spaść grad.

Dla części województwa IMGW wydało także alert pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem. Według prognozy może on mieć średnią prędkość od 40 km/h do 55 km/h, a w porywach do 90 km/h. Wiatr będzie mieć kierunek z południowego zachodu i zachodu.

Ciepła środa z silnym wiatrem

- Temperatura maksymalna będzie w środę przeważnie wyższa o 2-3 stopnie niż dzień wcześniej. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 23 stopnie, z kolei w  centrum - około 21 stopni, a najchłodniej będzie na północy - od 19 do 20 stopni - powiedział synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik. Na Podhalu przewidywana temperatura to 18 stopni.

W środę w całym kraju na ogół zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie pod koniec dnia także z rozpogodzeniami. Oprócz burz na wybrzeżu możliwe także przelotne opady deszczu na pozostałym obszarze, a wiatr słaby i umiarkowany. W Sudetach, podobnie jak na Wybrzeżu, prognozowany jest wiatr o prędkości do 70 km/h.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wolno spadać. Zachmurzenie w stolicy umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Celsjusza, a wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Północna i wschodnia Europa jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, w strefie towarzyszących mu frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu i frontu, jedynie na południu zaznacza się klin wyżu znad Atlantyku. Nadal napływa dość chłodne powietrze polarne morskie.

Noc i czwartek z przelotnym deszczem

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami nawschodzie oraz południowym wschodzie. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami, głównie w pierwszej połowie nocy, wystąpią przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu opady utrzymają się przez całą noc, możliwe burze, prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 20 mm. 

Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C, cieplej na wybrzeżu zachodnim około 16 st. Celsjusza oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 9 st. C. W Warszawie 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, na wybrzeżu oraz w czasie burz do 65 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu miejscami na północy do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 24 st. C, chłodniej lokalnie nad morzem około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny do 40 km/h, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

PAP
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL