Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:40

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
49% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Pogoda na dziś i weekend. Szykuje się zmiana

W najbliższy weekend czeka nas lekka zmiana pogody. Już dziś zacznie się chmurzyć na zachodzie Polski, a w niedzielę przelotny deszcz możliwy jest w całym kraju. Będzie ciepło, choć w niedzielę temperatura zacznie powoli spadać.

W piątek po południu na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego pojawią się chmury i mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na krańcach zachodnich wieczorem możliwe nawet burze, podczas których wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do około 60 - 70 km/h.

Najcieplej będzie na zachodzie kraju, tam 25-27 st., a miejscami nawet 28 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wschodzie od 23 st. do maksymalnie 26 st. C. Rześko będzie też w rejonach podgórskich - około 22 stopni, wysoko w Beskidach od 15 do 18 st. C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 9 do 11 st., a na szczytach Tatr tylko 11 stopni C.

Reklama

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Pogoda na sobotę

Sobota będzie ciepła, popada na zachodzie kraju, na wschodzie początkowo bezchmurnie, po południu może przelotnie padać. Mogą też wystąpić burze z porywami wiatru od 60 do 75 km/h. Ciśnienie nadal będzie spadać. Jak prognozuje IMGW, w sobotę ma nie padać na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Nadal będzie ciepło. Temperatura wyniesie od 23-24 stopni do 27 st., a w centrum nawet do 28 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich tylko 22 st. C.

Zmiana pogody w niedzielę

W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie. Termometry maksymalnie pokażą od około 23 st. C na zachodzie do 25 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie nad morzem, tam 17-18 stopni i w rejonach podgórskich 22 stopnie.

W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a lokalnie burze, nawet z gradem. Podczas burz spadnie nawet do 20 litrów wody na mkw., a porywy wiatru osiągną do 70 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!
Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje