Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:22

04:47 20:37

22:29 09:53

19°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr NW 11 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
18% normy
Jutro 26°C 15°C
Sobota 31°C 18°C

Pogoda na dziś i na weekend. Uwaga na silny wiatr i burze

Prognoza pogody na dziś i na weekend nie przynosi dobrych wiadomości. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez cały dzień towarzyszyć będzie nam silny wiatr, który osłabnie dopiero w nocy. Jaka pogoda będzie w weekend? Kraj będzie mocno podzielony - na północy utrzyma się silny wiatr, a na południu obok burz należy spodziewać się przymrozków. Jaka pogoda na dziś i na weekend? Sprawdzamy.

Pogoda na dziś: Prognoza na piątek

Pogoda na dziś to głównie silne podmuchy wiatru, które występują w całym kraju. Mapa IMGW Polski "świeci się" na żółto. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje do godzin porannych w sobotę. Na Pomorzu prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h. Na północy kraju powieje w porywach do 90 km/h, a miejscami mogą pojawić się burze.

Na południu kraju pogoda na dziś wygląda podobnie. Tu również przez cały piątek będzie mocno wiało. W terenach górzystych w porywach prędkość wiatru będzie osiągać do 85 km/h, a jeszcze mocniej powieje w samych górach. Tu siła wiatru osiągnie do 120-130 km/h. Minionej nocy najsilniejsze porywy wiatru notowano w rejonie Zielonej Góry - tu wiatr osiągnął prędkość do 75 km/h.

Reklama

Pogoda na weekend: Burze i przymrozki

Pogoda na weekend to prawdziwy miszmasz na mapie Polski. W sobotę mieszkańcom Pomorza będzie towarzyszył silny wiatr. Prognozy ostrzeżeń IMGW dotyczą Świnoujścia, powiatu kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego i puckiego. W tych powiatach wiatr może osiągnąć prędkość do 72 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni na Podkarpaciu.

Na południu kraju w sobotę mogą pojawić się niebezpieczne burze. Jak prognozuje IMGW, zagrożone są trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i lubelskie. W rejonach podgórskich spodziewane są opady deszczu, miejscami przechodzące w opady śniegu. W górach opady śniegu, a prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to nawet 10 cm

Pogoda na weekend: Temperatury mocno w dół

Pogoda na weekend to nieprzyjemne informacje dla tych, którzy w niedzielę spodziewali się wyższych temperatur. Polska pozostanie w chłodnym powietrzu polarno-morskim, przez co niemal w całym kraju prognozowane są przymrozki. Temperatury mają spaść poniżej zera w całym kraju oprócz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Pogoda na weekend to również lokalne, rozproszone wyładowania atmosferyczne. W centrum i na północy kraju utrzyma się silny wiatr, który w porywach osiągnie do 60 km/h. Pogoda w Niedzielę Palmową upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia, a na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Pomorzu. W Tatrach wciąż utrzymuje się drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | silny wiatr | IMGW | ostrzeżenie IMGW | pogoda na święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama