Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:10

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
17% normy
pm 10
12% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

Pogoda na dziś i na weekend: Ulewy i burze. IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem w piątek. Alerty dotyczące ulew wydano w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Miejscami możliwe są też burze. Deszczowy i chłodny będzie również weekend.

Według zapowiedzi Małgorzaty Tomczuk, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, koniec tygodnia zapowiada się deszczowo i chłodno.

Burze i ulewy

- W piątek najwięcej deszczu spadnie w południowo-wschodniej części kraju. Nieco mniejszych opadów deszczu można się spodziewać na Mazowszu, w województwie świętokrzyskim i łódzkim. Dla części województw wydano ostrzeżenia przed ulewnymi deszczami - powiedziała Tomczuk.

Synoptyk IMGW zaznaczyła też, że w piątek możemy spodziewać się burz.

- Na północno-zachodnim pasie kraju, dochodzącym do Wielkopolski możliwe są burze. Może zagrzmieć także na południowym wschodzie. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 stopni na Dolnym Śląsku - dodała Tomczuk.

Reklama

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Ostrzeżenia IMGW

IMGW na swojej stronie internetowej zamieściło ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla południa województwa śląskiego, województwa małopolskiego oraz południowej części województwa świętokrzyskiego. 

Według prognoz IMGW na terenach, których dotyczą wydane ostrzeżenia, na jeden metr kwadratowy może spaść do 45 litrów deszczu.

Pogoda na weekend

W nocy z piątku na sobotę w dalszym ciągu będzie deszczowo i pochmurno. Najwięcej deszczowych chmur pojawi się wschodzie kraju i na Mazowszu. W nocy temperatura spadnie do 6-7 stopni na Suwalszczyźnie i 10-13 na pozostałym obszarze kraju. Na zachodzie możliwe są słabe opady deszczu.

Zdaniem meteorologów sobota zapowiada się deszczowa i chłodna, z temperaturami dochodzącymi  maksymalnie do 15-16 stopni Celsjusza. W niedzielę może być jeszcze chłodniej.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama