Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:01

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
66% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Pogoda na dziś i na weekend. Deszczowo i zimno. Możliwe burze

Deszcz niestety nigdzie się nie wybiera i zostanie z nami na dłużej. W połączeniu z niską temperaturą - około 20 stopni - skutecznie będzie psuł weekendowe plany. Miejscami możliwe są też burze.

- W piątek w dalszym ciągu można spodziewać się opadów deszczu, miejscami mogą występować słabe burze - poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB

W ciągu dnia opady będą się przemieszczać niemal przez cały kraj. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie, gdzie suma opadów może wynieść do 20 mm.

- Wystąpią słabe burze, ale bez gwałtownych zjawisk. Porywy wiatru w czasie burz wyniosą do 65 km/h - wskazała synoptyk.

Temperatura będzie rosnąć do 16, a miejscami do 20 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w dolinach gór (od 14 do 16 stopni Celsjusza).

Reklama

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Możliwe burze

Ciąg dalszy opadów synoptyk zapowiada także w sobotę. - Więcej deszczu można się spodziewać na północnym wschodzie (do 20 mm). Możliwe są słabe, lokalne burze i wiatr dochodzący do 65 km/h - poinformowała Tomczuk.

Temperatura oscylować będzie od 16 do 19 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie może dojść do 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w dolinach górskich (16-17 stopni Celsjusza).

Kiedy koniec takiej pogody?

- Niedziela w dalszym ciągu zapowiada się deszczowo - powiedziała synoptyk. - Przez prawie cały przyszły tydzień nie widać wielkiej nadziei na rozpogodzenie - dodała.

Zdaniem synoptyk, deszczowe niże i burze mogą ustąpić w drugiej połowie przyszłego tygodnia. - Nawet jeśli przyjdzie poprawa, to temperatury w najcieplejszych miejscach kraju nie przekroczą 20 stopni Celsjusza - zastrzegła Tomczuk.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy