Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:13

04:57 20:27

23:47 14:34

16°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr W 2 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Pogoda na dziś: Burze, grad, trąby powietrzne. Mapa burzowa IMGW

IMGW ostrzega dziś przed burzami na przeważającym obszarze Polski. Najbardziej gwałtowny przebieg mają mieć na południowym zachodzie kraju. W nocy natomiast burze mają być już w całej Polsce. Najsilniejsze w pasie województw centralnych. Możliwe są trąby powietrzne. Poniżej publikujemy mapy burzowe IMGW.

Gdzie jest burza? Możliwy grad

"Dziś burze możliwe są na przeważającym obszarze kraju, zwłaszcza na południowym zachodzie, gdzie porywy wiatru mogą sięgać 90-100 km/h, a opady deszczu 40 mm. Możliwe akumulacje sum opadów do 60 mm. Burzom będzie towarzyszyć duży grad" - czytamy w najnowszej prognozie na środę IMGW.

Najsilniejsze burze przewidywane są w godzinach późno popołudniowych. Istnieje też wtedy "niewielkie prawdopodobieństwo na utworzenie się trąb powietrznych"

IMGW ostrzega również przed gradem, którego "średnica może dochodzić do 3-5 cm, ale lokalnie nie można wykluczyć większych rozmiarów".

Reklama

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi

W nocy ze środy na czwartek IMGW przewiduje burze w całym kraju. Najsilniejsze będą w pasie województw centralnych.

"Zagrożeniem są zarówno ulewne i nawalne opady deszczu do około 40 mm z możliwością kumulacji sum nawet do 80-90 mm, opady dużego gradu oraz bardzo silne porywy wiatru do 90-100 km/h i punktowo do 120 km/h. Jest także ryzyko rozwoju trąb powietrznych" - czytamy w najnowszym komunikacie.

IMGW przewiduje, że "burze będą występować przez całą noc, ze zmienną intensywnością, ale najgroźniejsze wystąpią w pierwszej połowie nocy. Będą przemieszczać się z południa na północ".

Pogoda na dziś

Ogólnie w środę na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu (poza krańcami zachodnimi), Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie spokojnie i pogodnie. Na tym obszarze będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie i bardzo słonecznie.

Najcieplej będzie na wschodzie kraju - w Przemyślu słupki termometrów mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza.

Na wschodzie upalnie temperatury osiągną od 31 do 35 stopni. Na zachodzie też będzie bardzo gorąco, od 30 do 33 stopni. Chłodniej w dolinach podgórskich i nad morzem. Tam 24-26 stopni.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca
Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama