Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:02

07:08 16:31

18:05 09:00

-7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1040 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
99% normy
Jutro 2°C -4°C
Środa 2°C -9°C

Pogoda na Dzień Ojca i mecz Polska-Szwecja. Prognoza

23 czerwca, w środę, przypada Dzień Ojca. Jednocześnie to dzień, w którym reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w ostatnim meczu fazy grupowej na Euro 2020. Jaka będzie pogoda? I czy wspólne oglądanie meczu z tatą na świeżym powietrzu będzie mogło być częścią świętowania Dnia Ojca?

Noc z wtorku na środę będzie burzowa, ale tylko we wschodniej połowie kraju. Burze będą gwałtowne z intensywnym deszczem i na początku z gradem. Wiatr będzie porywisty. W drugiej połowie nocy zrobi się spokojniej.

W środę 23 czerwca, a więc w Dzień Ojca, upały powinny odrobinę zelżeć. Termometry pokażą od 23 stopni w Gdańsku i Wrocławiu do 32 stopni w Białymstoku. Powyżej 30 stopni będzie też w Lublinie i Rzeszowie.

W całym kraju będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem. Tylko w województwach wschodnich zachmurzenie będzie większe, a wieczorem pojawią się burze z piorunami. Gwałtownych załamań pogody mogą spodziewać się mieszkańcy województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Reklama

Według prognoz, wysokość opadów w czasie burz wyniesie od 15 mm do 30 mm, lokalnie na wschodzie do około 40 mm.

Ulgi w upale raczej nie przyniesie wiatr. Będzie słaby, miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny, a na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz w porywach może osiągać do 90 km/h.

Dzień Ojca i mecz Polska-Szwecja

Środa to nie tylko Dzień Ojca, ale także dzień meczu reprezentacji Polski z reprezentacją Szwecji podczas Euro 2020. Od jego wyniku zależy wyjście Polski z fazy grupowej. Napięcie narasta, a emocji w środę wieczorem będzie dużo.

Jedna rada - jeśli zamierzacie połączyć oglądanie meczu ze świętowaniem Dnia Ojca dobrze zwrócić uwagę na prognozę pogody. Strefy kibica na świeżym powietrzu zdecydowanie sprawdzą się w zachodniej i centralnej Polsce. Na wschodzie może się okazać, że szybka ewakuacja pod dach będzie konieczna.

Jeśli szukacie życzeń na Dzień Ojca, koniecznie zerknijcie TUTAJ.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy