Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:18

05:20 19:48

19:32 05:03

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr WSW 9 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
37% normy
pm 10
22% normy
Jutro 10°C 4°C
Czwartek 11°C 2°C

Pogoda na Dzień Ojca. Czekają nas burze, upały i ulewy

W środę 23 czerwca, czyli w Dzień Ojca, upał odpuści na zachodzie, gdzie temperatury wyniosą od 24 do 26 stopni Celsjusza, natomiast we wschodniej części kraju termometry wciąż mogą pokazać nawet 33 stopnie - powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Po raz kolejny możliwe są burze.

Jak przekazała Woźniak, po burzowym wtorku w środę prognozowane jest minimalne ochłodzenie. Jednocześnie po raz kolejny w kraju mogą wystąpić burze.

- Najintensywniejsze będą na krańcach wschodnich, tam prognozowane sumy opadów to nadal do 40 mm czy nawet punktowo 50 mm. Przy tych burzach bardziej na zachód opady będą mniejsze - ok. 20-30 mm - powiedziała Woźniak.

Silny wiatr

Na krańcach wschodnich mogą również występować najsilniejsze porywy wiatru wynoszące do 90 km/h. Bliżej centrum wiatr będzie wiał z maksymalną prędkością 70 km/h.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

- W zachodniej połowie kraju nadal będą występować przelotne opady deszczu, tylko krańce północno-zachodnie powinny być bez opadów - wskazała synoptyk.

Reklama

Upał odpuszcza na zachodzie

Środa zapowiada się nieco chłodniej niż wtorek. - W zachodniej połowie kraju ten upał odpuszcza (...) Ostrzeżenia dotyczące upałów zostają we wschodniej połowie kraju i prawdopodobnie taka sytuacja utrzyma się do piątku - powiedziała synoptyk.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Temperatura maksymalna na wschodzie sięgnie 33 stopni Celsjusza. W centrum będą to wartości między 27 a 29 stopni, natomiast na zachodzie - od 24 do 26 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie nad morzem, gdzie termometry mają pokazać 20-21 kresek.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Upał | burze nad Polską
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama