Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:25

07:13 17:26

18:16 08:59

10°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 35 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Pogoda na czwartek. Nadchodzi ochłodzenie. Polska podzielona

W czwartek najmniej chmur będzie we wschodniej części kraju. Na zachodzie możliwe będą słabe, zanikające opady deszczu - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatury w ciągu dnia od 12 do 16 stopni Celsjusza.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek będzie pogodny przede wszystkim we wschodniej części kraju. Im bardziej na zachód, tym więcej chmur.

- Na wschodzie kraju może być słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie będzie zdecydowanie większe, z lokalnymi opadami deszczu, ale mającymi już zanikający charakter, po których mogą pojawić się przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie chłodniej. W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie około 15 stopni, a 16 st. może zdarzyć się lokalnie na południu kraju w pasie od województwa opolskiego, przez małopolskie, po podkarpackie oraz na Wybrzeżu - powiedziała Dąbrowska.

Reklama

Na wschodzie kraju będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr - południowy i południowo-wschodni, w porywach osiągający 40 km/h. Na zachodzie spodziewany jest wiatr słaby z kierunków północnych. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na czwartek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje