Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:54

06:29 18:24

18:03 03:06

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
57% normy
Jutro 26°C 11°C
Piątek 26°C 15°C

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Spadnie śnieg?

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jakiej pogody możemy spodziewać się w grudniu 2021 roku? Czy w Wigilię oraz Boże Narodzenie spadnie śnieg? Czy święta będą białe? Oto prognoza pogody na 24, 25 i 26 grudnia.

Z aktualnych danych pogodowych na Boże Narodzenie wynika, że grudniowa pogoda może spłatać nam figla. Mimo że pojawi się mróz, w większości kraju raczej nie możemy liczyć na śnieżne święta.

Czytaj też: Adwent 2021. Czym są roraty, ile trwają i kiedy je obchodzimy?

Czy w święta Bożego Narodzenia będzie śnieg? Prognoza pogody

Synoptycy informują, że w większości rejonów Polski w czasie świąt Bożego Narodzenia przewidywana jest ujemna temperatura. W zależności od regionu, słupki rtęci pokażą od 0 do -4 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Najzimniej będzie na wschodzie Polski. Tam temperatura w nocy może spaść nawet do -10 stopni.

Reklama

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2021 zakłada duże zachmurzenie i lekkie porywy wiatru. W większości kraju nie przewiduje się jednak opadów śniegu, ani śniegu z deszczem. W Małopolsce, na Podlasiu i Lubelszczyźnie lekko poprószy jedynie w Wigilię.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Na białe święta liczyć mogą jedynie mieszkańcy Pomorza. Tam opady śniegu prognozowane są zarówno w Wigilię 24 grudnia, jak i w święta 25-26 grudnia. Temperatura wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza, pojawią się również przejaśnienia, szczególnie w drugi dzień świąt.

Czytaj też: Boże Narodzenie 2021: Te święta będą droższe 

Boże Narodzenie. Czy w górach spadnie śnieg?

Osoby planujące zimowy urlop pod Tatrami mogą być nieco zawiedzione. Aktualna prognoza pogody nie przewiduje bowiem znaczących opadów śniegu pomiędzy 24 a 26 grudnia 2021.

Mimo to warunki narciarskie powinny być bardzo dobre. Na kilka dni przed świętami mają się pojawić spore opady, a lekki mróz sprawi, że pokrywa śnieżna utrzyma się długo.

Czytaj również:

Pogoda na Boże Narodzenie: Długoterminowe prognozy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zima | Boże Narodzenie | pogoda na Boże Narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy