Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:29

06:07 18:55

17:20 00:13

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr NE 13 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
80% normy
pm 10
50% normy
Jutro 21°C 16°C
Niedziela 20°C 15°C

Pogoda na Boże Ciało. Miejscami burze z gradem

Czwartek ma być dniem z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Popadać może w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenia przed burzami z gradem i podtopieniami. Burze spodziewane są w pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie. Jak podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, te z gradem mogą wystąpić na południowym zachodzie.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek przelotne opady deszczu spodziewane są w całym kraju.

- W pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie możliwe również burze. Najbardziej intensywne zjawiska w tych burzach spodziewane są na południowym zachodzie. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku Górnym, Małopolsce może spaść grad - powiedziała synoptyk IMGW.

Zaznaczyła, że w prognozowanych na tym obszarze burzach może spaść do 35 mm deszczu, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Reklama

Temperatura nadal będzie rosła. - Nadal najchłodniej na Wybrzeżu i na krańcach północnych. Tam od 18 do 21 stopi Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 22 do 27 stopni - podała Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

IMGW ostrzega. Burze z gradem i podtopienia

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, dla całego województwa opolskiego IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Wydane ostrzeżenie obowiązuje w czwartek od godziny jedenastej do godziny dziewiętnastej. Dodano także, że na terenach zlewni Odry w województwie opolskim możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wód.

W województwie wielkopolskim natomiast wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które prognozowane są na południowych krańcach regionu. Alert dotyczy powiatu kępińskiego i ostrzeszowskiego. Jak podał IMGW, w czwartek od godz. 11. do godz. 19. prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Także w woj. łódzkim, dla południowej części województwa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obejmuje ono powiaty: bełchatowski, opoczyński, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański, wieluński i wieruszowski. Alerty obowiązują w czwartek od godziny 13 do godziny 21.

Burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu i grad mogą wystąpić w czwartek po południu również w woj. świętokrzyskim. Na rzekach może dojść do gwałtownego wzrostu poziomu wody i podtopień. W czwartek od godziny 13 mogą występować burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dla całego regionu do godziny 21.

Pogoda w nocy z czwartku na piątek

W nocy z czwartku na piątek rozchmurzy na zachodzie, ale nad ranem pojawią się mgły, szczególnie w kotlinach sudeckich, ograniczając widzialność do ok. 300 m.

- Natomiast na wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie jeszcze umiarkowane i duże. Występować będą przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie burze. W czasie burz może spaść do 20 mm deszczu, porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h - powiedziała Dąbrowska.

Tam, gdzie spodziewane są opady deszczu, i nad morzem temperatura wyniesie od 10 do 14 stopni Celsjusza. Na zachodzie od 7 stopni w kotlinach sudeckich do 11 stopni miejscami w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunku zachodniego i północno-zachodniego.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Boże Ciało | prognoza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy