Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:41

04:14 20:58

11:27 01:00

16°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
25% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 25°C 15°C

Pogoda na Boże Ciało ma swój plan. Musimy się przygotować

Boże Ciało nie będzie spokojne. Podczas tego święta w praktycznie całym kraju pojawią się burze, niosące ulewy, a miejscami nawet grad. Trzeba też przygotować się na silny wiatr. Będzie przy tym bardzo ciepło: do 27 stopni Celsjusza. Poznaj prognozę pogody na Boże Ciało 2024.

Burze wciąż pojawiają się w Polsce, tym razem w zachodniej części kraju. Wygląda na to, że w kolejnych dniach nie będzie lepiej. Jak ostrzegał w rozmowie z Interią synoptyk IMGW Michał Kowalczuk tego typu pogoda może utrzymać się dłużej. Wiele wskazuje na to, że również podczas wypadającego w czwartek Bożego Ciała nie będziemy mieli zbyt wielu powodów do zadowolenia.

Reklama

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Boże Ciało 2024. Prognoza pogody. Niebezpieczne zjawiska nad Polską

Według najnowszych prognoz udostępnionych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 30 maja, czyli w dzień święta Bożego Ciała, pogoda nie będzie zbyt przyjazna. Bardzo możliwe, że przygotowywane na ten czas dywany z kwiatów i procesje mogą doświadczyć deszczu i nie tylko. Dzień zapowiada się pochmurnie w niemal całym kraju.

Prognozy synoptyków sugerują, że podczas Bożego Ciała będziemy musieli przygotować się na przelotne opady deszczu, a miejscami również burze, które mogą lokalnie przynieść nie tylko ulewy, lecz również grad.

Oprócz tego w trakcie burz może wiać silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 70 km/h. Burze mogą się pojawić w praktycznie całym kraju. Miejscami mogą mieć gwałtowny przebieg. Trzeba będzie liczyć się z lokalnymi nawałnicami.

Boże Ciało 2024: Kiepska pogoda z ciepłym akcentem

Choć w wielu miejscach nie będzie spokojnie, to temperatury w dalszym ciągu będą wysokie.

Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich: od 16 do 19 stopni Celsjusza, jednak w reszcie kraju termometry pokażą od 22 do nawet 27 stopni.

Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to święto nakazane, czyli obowiązkowe. Oznacza to, że w Boże Ciało trzeba iść do kościoła, jeśli jest się praktykującym katolikiem.

W kościołach odbywają się wówczas procesje uliczne, podczas których niesiony jest Najświętszy Sakrament. Procesje Bożego Ciała co roku odbywają się w parafiach w całej Polsce. W tym roku pogoda nie wszędzie będzie łaskawa, więc wierni powinni na wszelki wypadek wyposażyć się w parasole.

Święto Bożego Ciała co roku wypada w czwartek po święcie Trójcy Świętej, czyli 60 dni po Wielkanocy. W 2024 roku jest to 30 maja.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy