Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:54

04:51 20:33

22:48 09:48

30°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 33°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
33% normy
Jutro 27°C 16°C
Piątek 26°C 15°C

Pogoda na 3 i 4 sierpnia. Nad Polskę nadciąga chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW Europa północna, środkowa oraz południowa są pod wpływem płytkich układów niskiego ciśnienia ze strefami frontów atmosferycznych. Ten układ baryczny sprawi, że w Polsce zapanują znacznie niższe temperatury niż w ostatnich dniach. Najchłodniej będzie nad morzem.

Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Z zachodu ku centrum kraju bardzo wolno przemieści się zatoka niżowa, z pofalowanym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Skandynawii. Na wschodzie pozostanie ciepłe powietrze polarne morskie, nad zachodnią część kraju napłynie chłodniejsza masa powietrza.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i powoli będzie rosło.

Poniedziałek, 3 sierpnia

W poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. W pasie od Warmii i Mazur, przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm. Miejscami na zachodzie możliwe też burze. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza nad morzem i 20, 21 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie, około 22-25 stopni Celsjusza w centrum do 27-28 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, miejscami na zachodzie umiarkowany, północno-zachodni, tylko na wschodzie i w centrum południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Reklama

W nocy na północnym zachodzie oraz krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. W pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Górny Śląsk i Małopolskę miejscami opady o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów do 15 mm, na Ziemi Świętokrzyskiej do 30 mm, w Małopolsce i na Górnym Śląsku do 40 mm. Początkowo możliwe też burze. Na Pomorzu miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 do 14 stopni Celsjusza na zachodzie do 16-17 stopni Celsjusza na wschodzie, w centrum i południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, na zachodzie i północy północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowy. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

Wtorek, 4 sierpnia

We wtorek w północno-zachodniej części kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w pasie od Suwalszczyzny i Mazur przez Mazowsze i Lubelszczyznę po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów w tym obszarze od 15 do 25 mm. Na południowym wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 15 do 17 stopni Celsjusza w kotlinach sudeckich i od 18 do  20 stopni Celsjusza na północy kraju, w centrum oraz południowym zachodzie do 28 stopni Celsjusza miejscami na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni tylko na krańcach południowo-wschodnich południowo-wschodni. Początkowo wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna około 25 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 16 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna około 18 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy