Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:17

06:29 18:25

11:54 19:25

11°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1033 hPa
  • Wiatr E 18 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
10% normy
Jutro 17°C 4°C
Niedziela 15°C 6°C

Pogoda lubi się powtarzać. Wyraźnie odczujemy to w piątek

Pogoda będzie wręcz stworzona do spacerów. Po miejscami mroźnym poranku czekają nas zdecydowanie cieplejsze i słoneczne godziny. W ciągu dnia miejscami na południu może być prawie 20 stopni Celsjusza. Spokojnie będzie nawet na Wybrzeżu, gdzie wcześniej mocno wiało. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

"Przed nami kolejny ciepły, słoneczny i suchy dzień" - nie mają wątpliwości eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Poranek jest jednak chłodny w wielu miejscach, między innymi w Jeleniej Górze, gdzie panował mróz na poziomie -3,1 st. C. O wiele cieplej było jednak w Zielonej Górze, gdzie o godz. 6:00 zanotowano 8,9 st. C. To oznacza, że między Dolnym Śląskiem a Ziemią Lubuską było 12 stopni różnicy.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda pełna słońca. Spokojnie w całym kraju

W piątek czeka nas powtórka z wcześniejszych, ciepłych i słonecznych dni. Znowu będzie praktycznie bezchmurnie, choć na wschodzie trochę obłoków może się pojawić. Na żadne opady nie ma jednak szans - to będzie słoneczny i suchy dzień.

Jak na początek marca będzie ciepło: na termometrach zobaczymy wartości od 13-14 stopni na północy i terenach podgórskich Karpat do nawet 19 stopni Celsjusza na południu oraz miejscami w centrum. Tylko nad morzem będzie nieco chłodniej: od 9 do 12 stopni - prognozuje IMGW.

Na Wybrzeżu przestanie już mocno wiać, więc spokojnie będzie również w tej części kraju. Wiatr w reszcie Polski będzie słaby i umiarkowany, a na terenach podgórskich Karpat porywisty.

Warunki idealne do spaceru

Dzięki wyżowi z centrami nad Rumunią i Morzem Czarnym pogoda w naszym kraju przez cały dzień będzie korzystnie wpływać na nasz organizm.

Tylko rano miejscami warunki będą obojętne, ale nawet w tych miejscach szybko poprawią się do korzystnych.

"Utrzymująca się kolejny dzień sucha, wyżowa pogoda będzie zachęcała do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu" - radzi IMGW.

Zobacz: Zima wróci znienacka. W tych regionach Polski spadnie sporo śniegu

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy