Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:57

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
17% normy
pm 10
12% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

Pogoda: Kilka dni ze słońcem. W niedzielę ma prószyć śnieg

Wiosna rozkręca się na dobre. Wartości na termometrach poszybują w górę. We Wrocławiu ma być nawet do 15 st. Celsjusza. Słońca też nigdzie nie zabraknie. Taka korzystna aura utrzyma się co najmniej przez kilka dni, ale w weekend czeka nas "zimowy incydent". Miejscami popada śnieg. Wyraźnie się też ochłodzi.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1040 hPa i będzie spadać.

Wtorek bardzo słoneczny w całym kraju. Chmurki będą pojawiać się jedynie sporadycznie. Wartości na termometrach bardzo wysokie. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą nawet do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Lublinie do 9 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem silny.

W środę słońca również nie zabraknie, choć termometry wskażą nieco niższe wartości niż we wtorek. Najchłodniej będzie w Lublinie, Rzeszowie oraz w Kielcach - maksymalnie do 7 st. Celsjusza, a najcieplej w Szczecinie oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 11 st. Celsjusza. Małe i miejscami umiarkowane zachmurzenie się utrzyma. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie nad morzem będzie przybierał na sile.

Reklama

W czwartek chmur nad Polską pojawi się nieco więcej, ale na chwile ze słońcem także można liczyć. Wartości na termometrach nadal korzystne. Najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Szczecinie - maksymalnie do 10 st. Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 6 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


W piątek najbardziej pochmurno na Zachodnim Pomorzu. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. Wartości na termometrach nieco wyższe. Biegunami ciepła będą Wrocław oraz Zielona Góra. Najchłodniej w Białymstoku oraz w Lublinie  - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę w miarę słoneczna aura utrzyma się jedynie na południowym-wschodzie Polski. Nad pozostałe regiony nadciągną chmury, z których popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 4 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie oraz w Kielcach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W niedzielę odczujemy mocne uderzenie chłodu. Co więcej, miejscami popada śnieg. Prószyć ma między innymi w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, na Mazowszu oraz w Podlaskiem. Na zachodzie kraju nieco więcej chwil ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 1 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do 6 st. Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany, a miejscami silny.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL