Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:53

6:24 18:32

18:224:04

8°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 7°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr SSW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
34% normy
Jutro 13°C 5°C
Wtorek 13°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Kilka dni ze słońcem. W niedzielę ma prószyć śnieg

Wiosna rozkręca się na dobre. Wartości na termometrach poszybują w górę. We Wrocławiu ma być nawet do 15 st. Celsjusza. Słońca też nigdzie nie zabraknie. Taka korzystna aura utrzyma się co najmniej przez kilka dni, ale w weekend czeka nas "zimowy incydent". Miejscami popada śnieg. Wyraźnie się też ochłodzi.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1040 hPa i będzie spadać.

Reklama

Wtorek bardzo słoneczny w całym kraju. Chmurki będą pojawiać się jedynie sporadycznie. Wartości na termometrach bardzo wysokie. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą nawet do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Lublinie do 9 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem silny.

W środę słońca również nie zabraknie, choć termometry wskażą nieco niższe wartości niż we wtorek. Najchłodniej będzie w Lublinie, Rzeszowie oraz w Kielcach - maksymalnie do 7 st. Celsjusza, a najcieplej w Szczecinie oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 11 st. Celsjusza. Małe i miejscami umiarkowane zachmurzenie się utrzyma. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie nad morzem będzie przybierał na sile.

W czwartek chmur nad Polską pojawi się nieco więcej, ale na chwile ze słońcem także można liczyć. Wartości na termometrach nadal korzystne. Najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Szczecinie - maksymalnie do 10 st. Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 6 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


W piątek najbardziej pochmurno na Zachodnim Pomorzu. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. Wartości na termometrach nieco wyższe. Biegunami ciepła będą Wrocław oraz Zielona Góra. Najchłodniej w Białymstoku oraz w Lublinie  - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę w miarę słoneczna aura utrzyma się jedynie na południowym-wschodzie Polski. Nad pozostałe regiony nadciągną chmury, z których popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 4 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie oraz w Kielcach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W niedzielę odczujemy mocne uderzenie chłodu. Co więcej, miejscami popada śnieg. Prószyć ma między innymi w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, na Mazowszu oraz w Podlaskiem. Na zachodzie kraju nieco więcej chwil ze słońcem. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 1 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do 6 st. Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany, a miejscami silny.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama