Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:26

04:25 20:40

00:23 05:52

24°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
16% normy
Jutro 29°C 13°C
Wtorek 28°C 14°C

Pogoda jak na zamówienie. W nocy wrócą przymrozki

Czeka nas odpoczynek od deszczu i ciemnych chmur. Wyż Thomas zapewni nam spokojną i stabilną pogodę, jednak nie przyniesie znaczącego ocieplenia. Możemy liczyć najwyżej na kilkanaście stopni. Jakby tego było mało, nocą na północy i wschodzie znowu mogą pojawić się przygruntowe przymrozki. Poznaj prognozę pogody na środę.

W środę Polska znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu Thomas, który zapewni nam czyste, bezchmurne niebo w większości kraju. Choć zrobi się bardziej słonecznie, to temperatury wciąż pozostawią sporo do życzenia. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu dnia nie przekroczą one progu 20 stopni Celsjusza.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda słoneczna, ale dosyć chłodna

Niebo przeważnie będzie czyste, jedynie na południu okresami może pojawić się więcej chmur, chociaż tam również nie powinno padać. W całej Polsce będzie sucho:

Pomimo słonecznej i spokojnej aury, środa będzie dosyć chłodna. Najniższych temperatur trzeba się spodziewać nad morzem oraz w kotlinach górskich - tam będzie jedynie 11 stopni Celsjusza.

W reszcie Polski termometry pokażą w ciągu dnia od 15-17 stopni na wschodzie i północnym zachodzie do 18-19 st. C w centrum i na zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w górach porywisty.

Warunki korzystne w całej Polsce

Jak przekonuje IMGW "w Polsce nastąpi wyraźna poprawa warunków biometeorologicznych". Od rana biomet będzie korzystny praktycznie w całym kraju. Tylko na południu - przede wszystkim w rejonie Małopolski i Podkarpacia - początkowo warunki będą obojętne, jednak z czasem zmienią się na korzystne.

Powrót przymrozków

O tym, że wciąż jest stosunkowo chłodno, będzie się można dobitnie przekonać w nocy ze środy na czwartek. Na wschodzie i w kotlinach górskich będą około 2 st. C, zaś na najcieplejszym południu do 7 stopni Celsjusza.

Na północy i wschodzie znowu mogą się pojawić lokalne przygruntowe przymrozki, wynoszące około -1 st. C. Na wschodzie i południu okresowo może być bardziej pochmurnie.

Sprawdź też: W weekend pogoda nas zaskoczy. Będzie deszczowo czy słonecznie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | przymrozki | słonecznie | IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy