Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:08

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
30% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Jak długo będzie trzymał mróz?

Jak informuje IMGW, w niedzielę Polska pozostanie na skraju wyżu, w mroźnym powietrzu arktycznym. W nocy temperatura może spaść nawet poniżej minus 20 stopni.

W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie początkowo miejscami duże. Opady śniegu możliwe w Małopolsce. Temperatura maksymalna od -13 st. C na wschodzie do -7 st. C na zachodzie. W dolinach karpackich miejscami -15 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny.

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -20, -15 st. C na wschodzie do -10, -8 st. C na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich spadki temperatury do -24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, na północnym początkowo południowy.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od południowego zachodu stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu oraz lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -11 C na wschodzie i miejscami na Pomorzu do -2 st. C na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, na wybrzeżu dość silny.

Cieplej będzie dopiero we wtorek. Wtedy na południu kraju mróz puści.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogoda | mrozy

Reklama

Reklama