Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:15

07:34 15:23

06:59 14:52

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr S 13 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
42% normy
Jutro 4°C 0°C
Środa 3°C 0°C

Pogoda: Intensywne burze i wiatr do 90 km/h

We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie możemy spodziewać się intensywnych burz, w czasie których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Na południowym wschodzie spadnie też 20-40 mm deszczu na metr kwadratowy.

Porywy wiatru podczas burz osiągną nawet 80 km/h. Grażyna Dąbrowska z IMGW zaznaczyła, że "niewykluczone, że gdzieś lokalnie może to być 90 km/h".

Prognozowana temperatura maksymalna w ciągu dnia wskazuje, że na krańcach południowo-wschodnich będzie ciepło. Tam termometry mogą wskazać 30 stopni Celsjusza, natomiast na pozostałym obszarze kraju będzie chłodniej: od 20 st. C w strefie nadmorskiej, około 25 stopni na przeważającym obszarze. W rejonach podgórskich, szczególnie Karpat do 17 st. C.

Reklama

Wiatr będzie słaby i umiarkowany - z kierunków zachodnich i północnych.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Pogoda na wtorek. Gdzie wystąpią burze?

Prognoza synoptyczna zakłada, że w nocy w południowo-wschodniej połowie kraju będzie przelotny deszcz, zaś na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich mogą się pojawić burze. - W tych burzach może spaść lokalnie od 20 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. Porywy wiatru do 75 km/h, natomiast cała północ i zachód z zachmurzeniem umiarkowanym i tutaj nie powinny występować opady - wskazała Grażyna Dąbrowska.

Zaznaczyła, że w nocy temperatura będzie się wahać od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu wschodnim i w rejonie zalewu wiślanego do 15-17 st. C na krańcach południowo-wschodnich. - Wiatr słaby i umiarkowany, północny i zachodni - stwierdziła.

Prognoza na cały tydzień. "Nie tak groźnie, jak w ostatnich dniach"

- W najbliższym tygodniu pogoda będzie zróżnicowana i nie tak groźna, jak w ostatnich dniach - na przykład w nocy z piątku na sobotę, czy też przez cały piątek - kiedy to przesuwały się front atmosferyczny oraz linia zbieżności, czyli strefa, gdzie spotyka się wiatr wiejący z przeciwnych kierunków - mówi Interii Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Tego już nie prognozujemy w najbliższych dniach, choć oczywiście burze będą się pojawiać. W poniedziałek wydane zostały ostrzeżenia meteorologiczne, ale tylko pierwszego, najniższego stopnia - podkreśla synoptyk.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: burza | wiatr | deszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy